Sözcü Plus Giriş

Zehirlenen çiftin yiyeceklerinden alınan numuneler temiz çıktı!

Çaycuma'da, yedikleri gıdadan geçen bakteri nedeniyle zehirlendikleri belirlenen çiftin yiyeceklerinden alınan numuneler temiz çıktı. 22 Kasım'da rahatsızlanması üzerine önce devlet hastanesine ardından özel bir hastanenin yoğun bakım servisine sevk edilen çiftin tedavisi yoğun bakımda devam ediyor.

19:42 -
Zehirlenen çiftin yiyeceklerinden alınan numuneler temiz çıktı!

İl Sağlık Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, evdeki konserve ve diğer yiyeceklerden alınan numunelerin gönderildiği Sağlık Bakanlığından gelen raporda, sonuç temiz çıktı ve “clostridium botulinum” bakterisine rastlanmadı.

İLGİLİ HABERUzmandan konserve tüketiminde 'kapağa dikkat' uyarısıUzmandan konserve tüketiminde 'kapağa dikkat' uyarısı

TOKSİNİN BULUNDUĞU KISMI YEMİŞ OLABİLİRLER

Durumu hastane yönetimine bildiren İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, çiftin yiyecekte toksinin bulunduğu kısmı yemiş olabileceklerini, yiyeceğin diğer kısımlarında bu toksin bulunmadığı için raporda çıkmamasının normal olduğunu kaydetti.

İLGİLİ HABERBomba değil! Fasulye konservesi patladı...Bomba değil! Fasulye konservesi patladı...

TEDAVİLER YOĞUN BAKIMDA DEVAM EDİYOR

Öte yandan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Özcan Pişkin, Ramazan (54) ve eşi Zuhriye Yıldız’ın (53) tedavilerinin yoğun bakımda devam ettiğini söyledi.

İLGİLİ HABERKışlık konserve telaşıyla gelen kavanoz kapağı sıkıntısı sürüyorKışlık konserve telaşıyla gelen kavanoz kapağı sıkıntısı sürüyor

OLAY

Kayıkçılar köyünde ikamet eden Ramazan Yıldız (54), 22 Kasım’da rahatsızlanması üzerine yakınları tarafından Çaycuma Devlet Hastanesine kaldırılmış, burada yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastanenin yoğun bakım servisine sevk edilmişti.

Ramazan Yıldız’ın tedavisi sürerken eşi Zuhriye Yıldız da rahatsızlanınca Zonguldak BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine kaldırılmış, burada yapılan testlerde kadının, yediği gıdadan aldığı “clostridium botulinum” bakterisi nedeniyle zehirlendiği tespit edilmişti.

İLGİLİ HABEREv yapımı konservelerde kas felci riskine dikkatEv yapımı konservelerde kas felci riskine dikkat

Sinir sistemlerine zarar veren bakteri nedeniyle hareket edemedikleri öğrenilen Yıldız çifti, bu hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. AA

Son güncelleme: 20:02 17.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more