Citroen Vivatech’te konsept araçlarını sergiliyor!

Citroën, 16-18 Mayıs tarihleri arasında Porte de Versailles, Paris'te bulunan fuar merkezinde düzenlenen global inovasyon etkinliği VivaTech'e katılıyor. Citroën etkinlikteki standında, mobilitenin geleceğine bakış açısını ortaya koyan iki konsept otomobil sergiliyor. Dünya tanıtımını yaptığı Citroën 19_19 Concept şehir dışı maceralarına son derece konforlu bir çözüm sunarken, daha önce Cenevre’de tanıtılan Ami One Concept ise şehir içi mobiliteye benzersiz ve özgün bir çözüm getiriyor.

Citroen Vivatech’te konsept araçlarını sergiliyor!

Citroën Global Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Arnaud Belloni yapmış olduğu değerlendirmede: “Otomotiv konforunun geleceğine yön veren elektrikli Citroën 19_19 Concept’i tanıtmak için dünyadaki en önemli inovasyon etkinliği olan VivaTech’i seçtik. Mobilite özgürlüğünü dijital deneyimle destekleyen Citroën, 19_19 Concept ve Ami One Concept olmak üzere iki yenilikçi elektrikli konsept otomobil dışında Fransız start-up'larla birlikte geliştirilen ve mobiliteyi daha eğlenceli ve kolay hale getiren yenilikçi çözümleri de yine burada tanıtıyor.” dedi.

Citroën 19_19 Concept modeli özellikle Citroen otomobillerinin geleceğine ışık tutuyor. Havacılık ve iç mekân tasarımından ilham alınan 19_19 Concept farklı tasarım çizgileri kadar bünyesinde
barındırdığı teknolojilerle de dikkat çekiyor.

Otonom sürüş teknolojisi sürücüye sürüş esnasında daha fazla özgürlük sunuyor. Yapay zeka ile desteklenen konsept otomobilde proaktif bir şekilde yolcularla etkileşime giren konsola yerleşik kişisel asistan, sürüşleri daha eğlenceli ve konforlu hale getiriyor

Tamamen elektrikli güç ve aktarma organıyla donatılan 19_19 Concept sadece daha sessiz ve titreşimden arındırılmış bir sürüş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda düşük karbon ayak izi ile de dikkat çekiyor. 800 km elektrikli menzil sunan konsept otomobil elektrikli otomobillerin de şehir dışı seyahatlerde rahat ve konforlu bir sürüş sunabileceğini gözler önüne seriyor.

Citroën, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı ve Şangay Otomobil Fuarı'nda sergilediği Ami One Concept ile tamamen yenilikçi bir şehir içi mobilite çözümü de sunuyor. Ami One Concept, %100 elektrikli araç teknolojisinin tüm avantajlarını cesur ve renkli bir tasarımla birleştirirken benzersiz ve özgün tasarımı kullanım kolaylığı ile tamamlayarak konfor ve pratiklikte tamamen yeni bir boyut sunuyor. Benzersiz tasarımıyla Ami One Concept araç paylaşımından kiralamaya kadar farklı kullanım alanlarına cevap veriyor.