Sözcü Plus Giriş

En hızlı Aston Martin üzerini açtı!

İngiliz üreticinin amiral gemisi olan DBS Superleggera, üzeri açık versiyonu olan Volante ile rekabetin çok yüksek olduğu segmentte yerini aldı. Otomobil şık tasarımı, V12 motoru ve lüks duruşuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Aracın üretiminin 2019 yılının son çeyreğinde başlaması planlanıyor...

Sozcu.com.tr
08:40 -
En hızlı Aston Martin üzerini açtı!

Aston Martin, merakla beklenen DBS Superleggera Volante'yi tanıttı. Markanın tarihindeki en hızlı üstü açık modeli olan DBS Superleggera Volante, 5.2 litre motor hacmi ve 725 beygirlik gücüyle 340 km/h hıza ulaşabiliyor. 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilen V12 motor, 3.6 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabiliyor.

DBS Superleggera Volante'nin, 2019'un 3'üncü çeyreğinde üretilmesi planlanıyor. Otomobilin aerodinamik yapısı hava akışını maksimum seviyeye çıkaran hava giriş kanalları sayesinde destekleniyor.

Özel olan bu otomobili daha da özelleştirilebilirsiniz

DBS Superleggera Volante'nin 8 farklı tavan rengi seçeneği bulunuyor. Otomobilin üstü 14 saniyede açılıp kapanabiliyor. 8 inçlik multimedya sistemi, ısıtmalı koltuklar ve karbon fiber ön cam çerçevesi gibi donanımlarla zenginleştirilebilen DBS Superleggera Volante'de kişiselleştirilebilir geniş opsiyon seçenekleri bulunuyor.

Aston Martin Genel Müdürü Marek Reichman yeni model ile ilgili yaptığı açıklamada “DBSSuperleggera, muhteşem hatta sıradışı performansa sahip olan bir otomobildi. Volante adlı üstü açılabilir versiyonunda da bu performansı koruyarak buna bir de tavansız ve eşsiz atmosferde bir sürüş imkanı ekledik. Eşsiz sürüş dinamikleri, etkileyici bir tasarım, Aston Martin’in 5.2 litrelik V12 motorunun muhteşem sesi gibi şeyler göz önüne alırsanız bu aracın gerçekten eşsiz bir sürüşe sahip olacağına katılacaksınızdır. Volante isminin geleneklerini bu araçta yaşatmaya devam ettiğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more