Sözcü Plus Giriş

Ferrari de modaya uydu!

Ünlü İtalyan süper spor otomobil üreticisi Ferrari, ortadan ve elektrik motoruna sahip olan yeni bir model üzerine çalıştığını duyurdu. Hem elektrik hem de V8 benzinli motoru olacak olan bu otomobilin tam olarak ortaya ne zaman çıkacağının tarihi ise verilmedi! Ayrıca markanın CEO'su Louis Camilleri, SUV model hakkında da açıklama yaptı!

Sozcu.com.tr
09:08 -
Ferrari de modaya uydu!

Markanın CEO’su Louis Camilleri, ocak ayının sonunda yapılan toplantıda Ferrari’nin hibrit motorlu bir model süper otomobil üreteceğini belirtti. Ancak bu yeni modelle alakalı fazla hatta hiç detay vermedi.

Ferrari kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu otomobilin ana ünitesi V8 silindirli olacak. Markanın Teknoloji CEO’su Michael Leiters ise hibrit ünite sayesinde otomobilin üreteceği gücün en güçlü modelden daha fazla olacağı da söyleniyor.

Ferrari, hibrit motor sayesinde CO2 salımını aza indirmiş ve yakıt tüketimini de düşürmüş olacak. Mart ayında yapılacak olan Cenevre otomobil Fuarı’da bu otomobil ne yazık ki sergilenmeyecek ancak marka bu model için özel bir etkinliği yılın sonuna doğru gerçekleştirecek. Limitli üretim olmayacak olan bu yeni modelin teslimatlarına ise 2020 yılında başlanacak.

Camilleri yaptığı konuşmada markanına 2022 yılındaki satışlarının yüzde 60’ının hibrit motorlu olacağını belirtti. Ayrıca Ferrari’nin SUV modeli olan Purosangue için de sorulan soruları yanıtlayan CEO, “SUV segmenti büyümeye devam ediyor. Birden fazla müşterimiz Purosangue gibi günlük kullanıma uygun bir Ferrari sahibi olmak istiyor” dedi.

10 bin adet Ferrari satılabilir!

Geride bıraktığımız yıl Ferrari satışlarını yüzde 10 arttırarak toplamda 9251 adet otomobil sattı. Cemilleri yaptığı açıklamada markanın satışlarını 10 bin adedi geçebileceğini belirtti ve “Hacim artışının bu hızla devam edeceğini tahmin etmiyorum” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more