Hyundai yeni Kona modelleriyle 3000 km mesafeyi geride bıraktı!

Hyundai, 1.6 litrelik dizel motorlu ve 7 ileri DCT şanzımanlı Kona modelini 12 Nisan’da Türkiye’de satışa sundu. Hemen sonrasında ise 40 günde 40 şehir 7.000 km mottosuyla yola çıkan Kona 1.6 dizeller, proje kapsamında ilk 3.000 km’yi geride bırakarak Van’a ulaştı bile...

Hyundai yeni Kona modelleriyle 3000 km mesafeyi geride bıraktı!

Tur boyunca 40'tan fazla uzman otomotiv gazetecisinin de katıldığı turda, kilometrelerce mesafede detaylı test sürüşü imkanı da bulunuyor. Şehirler arası yapılan test sürüşlerinin ardından izlenimlerini ve görüşlerini birebir aktaran uzmanlar, daha sonra otomobil severlerden gelen soruları tüm ayrıntılarıyla cevaplıyor. Ankara, Samsun, Ordu, Erzurum ve Van'da gerçekleştirilen etkinliklere 500'den fazla otomobil severlerin katılırken turun bir sonraki durağı ise 30 Nisan'da Mardin olacak.

Yeni modelle ilgili olarak görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, ”12 Nisan'da satışına başladığımız Kona dizel modelimizden 10 günde 100 adet satış gerçekleştirdik. Nisan ayını benzinli versiyon da dahil olmak üzere 200 adetlik bir Kona satışı ile kapatmayı hedefliyoruz. Kısacası, Kona modelimizin satış performansı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ülkemizi karış karış gezdiğimiz Konatolia projemiz de tüm hızıyla sürüyor ve geçtiğimiz tüm şehirlerde ilgiyle karşılandık. Yediden yetmişe tüm otomobil severler Kona dizel ile bir araya gelerek test sürüşü imkanı buldular. Ayrıca, rotalarımız boyunca bizlere eşlik eden otomotiv gazetecisi dostlarımız da Kona dizel hakkındaki üst düzey görüşlerini otomobil severlerle paylaşıyorlar” dedi.