Sözcü Plus Giriş

İsveç Rallisi’nde zafer Toyota’nın!

Toyota GAZOO Racing, sezonun ikinci yarışında iyi bir performansla yeni bir zafere imza attı. Bu zaferin ardından Toyota hem Markalar Şampiyonası hem de Pilotlar Şampiyonası’nda ilk sıraya yerleşti. Esapekka Lappi ise İsveç Rallisi'ni Ott Tanak'ın arkasında ikinci sırada tamamladı. Üçüncü ise Hyundai'nin pilotu Thierry Neuville oldu.

15:42 -
İsveç Rallisi’nde zafer Toyota’nın!

Toyota adına 2019 sezonunun ilk galibiyetini alan Ott Tanak, böylece Yaris WRC'nin son 3 İsveç Rallisi'nde 2 kez zirvede yer almasını sağladı. Tanak, rallinin sonundaki Güç Etabı'nı da kazanarak alabileceği maksimum puanları elde etti. Yarışın galibi olan Ott Tänak/Martin Järveoja ikilisi, en yakın rakibine 53.7 saniye fark atarak önemli bir başarı elde etti.

Yarışın ikincisi ise Citroen C3 ile yarışan Esapekka Lappi oldu. Lappi, Güç Etabı’nda Thierry Neuville’den 1.4 saniye yavaş olmasına rağmen pilotun 3 saniye önünde yarışı tamamlamayı başardı. Geçen yılın şampiyonu Ogier’in kaza yapmasından sonra Hyundai pilotu Thierry Neuville ise üçüncü sırada yarışı tamamladı!

Son güncelleme: 16:23 18.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more