Karşınızda yeni Land Rover Defender!

Land Rover markası uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü efsane modeli Defender'ın en yeni versiyonunu Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıttı. Markanın arazi kabiliyeti en yüksek modellerinden bbiri olacak olan otomobil köşeli tasarımı ve modern duruşuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Karşınızda yeni Land Rover Defender!

2020 yılında satışa sunulması beklenen ikinci jenerasyon Defender, hem 4 ve 5 kapılı hem de 6 ya da 7 koltuklu olarak satın alınabilecek. 2020 yılının ilk yarısından itibaren ise otomobilin 3 kapılı versiyonu tanıtılacak.

Yeni Defender, 90,110 ve 130 modellerine sahip olacak. Otomobilin 90 versiyonunun İngiltere’deki satış fiyatı 40 bin sterlin olacak.

Discovery 5’in değiştirilen ve geliştirilen D7x altyapısı üzerine inşa edilen otomobil 2 litre dizel ve benzinli, 3 litre benzinli mild-hybrid motor seçeneklerine sahip olacak.

Land Rover’ın yeni otomobili markanın Slovakya’daki fabrikasında üretilecek. Otomobilin giriş versiyonu olan Defender 90 4583 mm uzunluğa, 1996 mm genişliğe ve 1974 mm yüksekliğe sahip. Ayrıca aracın aks mesafesi de 2587 mm uzunluğunda. Bir önceki jenerasyon ise 3894 mm uzunluğunda, 1476 mm genişliğinde ve 2079 mm yüksekliğindeydi.

Yeni Defender, S, SE, HSE, First Edition ve Defender X olmak üzere 5 farklı donanım seçeneğine sahip olacak. Yeni Defender, dört farklı Aksesuar Paketi ile daha önce hiçbir Land Rover modelinde sunulmadığı kadar çok seçenek ile kişiselleştirebilecek. Explorer, Adventure, Country ve Urban paketlerinin her biri Defender kullanıcılarına kendi dünyalarına en uygun Defender'ı yaratma imkanı tanıyacak. Eşsiz özelliklere sahip First Edition modelleri, üretimin ilk yılı boyunca geçerli olacak.

Geçmişe Göz Kırpan Tasarım

Defender 110, ikinci sıra koltukların arkasında 1.075 litreye kadar olan ve ikinci sıra katlandığında ise 2.380 litreye kadar genişleyen bir yük alanıyla 5, 6 veya 5 + 2 oturma düzeni sunuyor. Dayanıklı kauçuk kaplı zemin, ömür boyu süren maceraların kirlerini önlemekle beraber kullanıcılarına daha temiz bir ortam sağlıyor.