Sözcü Plus Giriş

Lastiklerinizin ömrünü uzatacak öneriler!

Beklemeye alınacak kış lastiklerinin bir sonraki kış mevsiminde de aynı performansla kullanılabilmesi için uygun saklama koşullarını hiç merak ettiniz mi? Michelin en iyi performans ve kullanım ömrünü sağlamak için en yeni teknolojileri kullanarak üretim yaparken, saklama koşullarının önemine de dikkat çekiyor.

Sozcu.com.tr
15:01 -
Lastiklerinizin ömrünü uzatacak öneriler!

Uygun koşullarda muhafaza edilmiş bir lastik 10 yıla kadar kullanılabilir.

Lastikler her zaman serin, kuru ve doğal havalandırmalı yerlerde saklanmalı. Şayet, açık alanda muhafaza edilecekse, brandayla örtülerek yağmur ve dış etkenlere karşı korunmalı.

Lastiklerin güneş ışığından, ultraviyole ve diğer yapay ışıklardan korunması da önemli. Ortam sıcaklığının 35 derecenin altında olması gerekiyor.

Lastikler, zeminden en az 10 santimetre yükseklikteki raflara, dikey konumda yerleştirilmeli ve biçim bozukluğunun önlenmesi amacıyla, ayda 1 kez yerleri dönüşümlü olarak değiştirilmeli.

Kimyasal maddelerden, solventten veya hidrokarbürden, lastiğe zarar verecek metal maddelerden uzakta saklanmalı.

Lastikler janta monte edilmiş ve şişirilmiş halde olmadığı sürece, uzun süre üst üste istiflenmiş olarak saklanmamalı ve başka nesneler altında ezilmesinden kaçınılmalı.

Lastiklerin yakınında alev alıcı veya yanıcı maddeler, kıvılcım veya elektrik deşarjına yol açabilecek her türlü materyal olmaması da önemli.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more