Lexus Dolmabahçe’ye taşındı!

Lexus, İstanbul’daki showroomunu Dolmabahçe’deki yeni adresine taşıdı. Bu showroom marka müşterilerine tüm dünyada olduğu gibi Japon misafirperverlik anlayışı "Omotenashi felsefesi" ile hizmet verecek.

Lexus Dolmabahçe’ye taşındı!

2016 yılında İstanbul'daki showroomu ile Türkiye pazarına giren Lexus, 750 metrekarelik yeni showroomunun açılışında Lexus'un, tamamen yeni ES sedan modelini de ilk kez tanıttı. Büyük beğeni toplayan sedan ES Lexus'un daha duygusal ve heyecan verici tasarım dilini başarıyla yansıtıyor.

Bozkurt “Durmak Yok Yatırıma Devam”

Lexus'un Türkiye'deki ikinci showroom'unun açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, otomotiv sektöründeki duraklamaya rağmen marka olarak yatırımlara devam ettiklerini belirterek “2019 yılı hepimizin bildiği gibi otomotiv sektörü için zor bir yıl olacak. Biz marka olarak hedeflerimizin ve planlarımızı durdurmayı ya da ötelemeyi düşünmeden yolumuza devam ediyoruz. Lexus Ankara showroomunun açılışını gerçekleştirdik ve şimdi de İstanbul'daki showroomumuzu daha prestijli ve daha kolay ulaşılabilir bir lokasyona taşıdık. Bunlar önemli yatırımlardır. Biz bu ülkenin potansiyeline güveniyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

Yeni Sedan ES İlk Kez Gösterildi

Lexus, yeni shoowromunun açılışında tamamen yeni ES sedan modelini de ilk kez tanıttı. Markanın duygusal ve heyecan verici tasarım dilini devam ettiren Yeni ES, daha fazla genişlik, performans, daha fazla güvenlik ve sınıfında nadir görülecek kalitede yüksek işçilik kalitesi sunuyor.

Toyota Turkiye Pazarlama ve Satis A.S. CEO’su Ali Haydar Bozkurt

ES 300h, yeni dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Sıra dışı yakıt verimliliği, yüksek performans ve düşük emisyon değerlerinin sunulmasını sağlayan hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, daha hafif, kompakt ve daha fazla güç yoğunluğuna sahip elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip.

Lexus Tüm Modellerinde Hibrit Motor Seçeneği Sunuyor

Lüks hibrit araçların öncüsü Lexus, geniş ürün gamında her modelinde hibrit seçeneği sunarak sektörde farklı bir konumda yer alıyor. Türkiye'de tüm modellerin hibrit versiyonlarını da getiren Lexus, SUV modelinden, spor modele ve lüks sedan modellerine kadar her alanda hibrit keyfini ve avantajlarını sunuyor.

Türkiye pazarına geniş ürün yelpazesiyle giriş yapan Lexus, Dolmabahçe'deki yeni showroom'unda tüm modellerinin hibrit versiyonunu sergiliyor. Lexus Dolmabahçe'de müşteriler hatchback modeli CT, lüks sedanlar ES ve GS, amiral gemisi modeli LS ve SUV modelleri NX ve RX modellerini yakından tanıyıp inceleyebilecekler.

Satıştan satış sonrasına kadar tüm aşamalarda müşterinin daima yanında olan Lexus, müşterilerini her zaman evlerine gelen bir misafir olarak ağırlamayı kendine amaç ediniyor. Lexus'un Dolmabahçe Showroom'u da, müşterilerine unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.