Sözcü Plus Giriş

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019 başladı

Mercedes-Benz Türk, 2015 yılından bu yana ana sponsorluğunu üstlendiği Bahar Rallisi’ne bu yıl da destek vermeye devam ediyor. Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon aralıksız olarak 5 yıldır Mercedes-Benz Türk sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. 20 Nisan 2019 Cumartesi günü Çırağan Palace Kempinski İstanbul’dan start alan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019, üç gün boyunca klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiriyor. Rallideki ilk gün; İstanbul’un Avrupa Kıtası’nda başlayarak İstinye’den özel bir feribot ile araçların Çubuklu’ya geçişine sahne oldu. Asya Kıtası’nda devam eden ilk gün rotası, Riva üzerinden Şile’ye geçilerek tamamlandı.

Sozcu.com.tr
14:11 -
Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019 başladı

Şile'den başlayan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019'un ikinci günü, Marmara Denizi'ne doğru olan rotadan ilerleyerek İSTMarina AVM'de son bulacak. Rallinin ödül töreni ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu” ise 22 Nisan'da yine İstanbul Boğazı üzerindeki çarpıcı konumu ve 17. yüzyıla dayanan tarihi ile Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalma tek saray ve otel olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul'un zarafeti eşliğinde gerçekleştirilecek.

Kadın katılımcı rekoru bir kez daha kırıldı

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019'a toplam 276 kişi katılırken, kadın yarışmacı sayısı geçen seneye göre bir kez daha artış gösterdi. Bu senenin kadın katılımcı sayısı; 89'u pilot, co-pilot ve 23'ü katılımcı olmak üzere toplamda 112 kadın katılımcının kayıt yaptırmasıyla birlikte 2018'in rekoru da kırılmış oldu.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan

Bu yıl beşinci kez sponsor oldukları Bahar Rallisi hakkında açıklama yapan Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan; “Mercedes-Benz Bahar Rallisi sayesinde genç-yaşlı, kadın-erkek fark etmeksizin çok geniş bir kitleyi bir araya getirerek hem katılımcılar hem de izleyenler için keyifli bir buluşma yaşatıyoruz. 133 yıl önce ilk otomobili üreten Benz'den günümüze otomobil sektörüne yön vermeye devam ediyoruz. Bu değişimi bugün burada, 1950 model Mercedes-Benz 170 S'ten, 1999 model Mercedes-Benz 320 SL'e uzanan geniş bir yelpazede gözlemliyoruz. Her yıl 23
Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu ile birleştirdiğimiz Mercedes-Benz Bahar Rallisi etkinliğinde bu yıl da tüm katılımcılara başarılar, izleyicilere ise keyifli seyirler diliyoruz” dedi.

Birbirinden özel otomobiller, birbirinden farklı hikâyeler

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019'a sadece 1950-1999 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik otomobilleri değil, birbirinden özel Alfa Romeo, Buick, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Oldsmobile, Plymouth, Pontiac, Porsche, Rolls-Royce ve Volkswagen marka otomobillerin yanı sıra “muscle car” olarak tanımlanan Ford Mustang, Ford Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, Chevrolet Impala, Dodge Charger ve Dodge Challanger gibi otomobiller de katıldı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more