Model S ve X’e yeni donanım geliyor!

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla, en pahalı otomobilleri olan Model S ve Model X için yeni ve daha ucuz bir donanımı pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni donanım otomobillerin fiyatlarınındaha ucuz olmasını sağlarken şarj olma süresi ve menzilini de olumlu yönde etkileyecek. Ancak fiyatları kontrol ettiğinizde Model S 5500 dolar, Model X de 6000 dolar zamlı olarak listedeki yerini almış...

Model S ve X’e yeni donanım geliyor!

Tesla’nın kârlılığını arttırma çabası markayı farklı stratejiler geliştirmeye sürüklüyor. Markanın daha fazla otomobil teslim etmek için işe aldığı çalışanların yaklaşık yarısı işten çıkarıldı! Bu adımdan sonra marka kârlılığı arttırmak için yüksek hacimli mağazalarını açık tutacağını ve otomobil fiyatlarında yüzde 3 artış olacağını da açıkladı.

Tesla Model X

Bu durumlardan sonra marka Model S ve Model X otomobillerinin daha fazla satılması için onlara yeni ve daha ucuz versiyonlar ekliyor. Yeni model geliştirme kapsamında otomobillere adaptif süspansiyon sistemi, artan sürüş menzili ve daha hızlı şarj olma özellikleri eklenecek. Model S ve Model X’in uzun menzilli versiyonları bu menzil artışından etkilenecek. Düşük fiyatlı otomobiller ise standart menzile sahip olan versiyonlarda geçerli olacak.

Sonuç olarak her iki model de Tesla’nın düşük maliyetli ve indirimli fiyat uygulanıyor demesine rağmen eski fiyatına göre zamlı olarak satışta. Model S 78 bin 750 dolar(5500 dolar zamlı), Model X 83 bin 950 dolar(6000 dolar zamlı) fiyatlarıyla satın alınabiliyor.

(REUTERS)