Sözcü Plus Giriş

Petlas’tan rekor ihracat!

Petlas, 2018 yılı ihracatını 202 Milyon Dolar olarak açıkladı. Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasında 95. sırada yer alan Petlas, ihracatını bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 17,6 artırdı.

Sozcu.com.tr
11:45 -
Petlas’tan rekor ihracat!

2017 yılında 170 milyon dolar olarak ihracat gerçekleştiren Petlas, bu yıl bu rakamı yüzde 17,6 artırdı. 2018 yılında toplam 109 ülkeye ihracat gerçekleştiren firma, ülkemizin tüm ihracatçıları arasında “En Çok Ülkeye İhracat Yapan” 11. kuruluş olma özelliği taşıyor. Petlas, 2019 yılında çeyrek milyar doların üzerinde, 265 milyon dolar düzeyinde ihracat gerçekleştirmeyi ve ülkemizin en büyük 50 ihracatçısı arasına girmeyi hedefliyor.

Petlas Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Ay

Petlas Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Ay

Oğuz Ay, “2005 yılında AKO Grup (Abdulkadir Özcan A.Ş.) tarafından satın alınan Petlas'ta, satın alma döneminden bugüne dek 650 milyon Dolara yaklaşan yatırım gerçekleşti. Yerli sermayenin sürekli yatırımlarının, yerli Ar-Ge, yerli teknoloji ve yerli iş gücü ile değere dönüşmesi, Türkiye'nin küresel erişimli markası Petlas'ın büyüme ivmesini güçlendiriyor. Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lideri olan, ülkemizin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer alan Petlas, yerli sanayimizin milli gücünü oluşturuyor” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more