Sözcü Plus Giriş

PSG başkanına Türk imzalı makam aracı!

Dünya basını dünyada eşi benzeri olmayan, yüzde yüz Türk el işliği ile tasarlanan ultra lüks otomobili konuşuyor. Paris Saint Germain Futbol Kulübünün Başkanı Nasır El-Halifi’nin de aralarında bulunduğu dünyanın önde gelen zenginleri Türk Firması Ertex Otomotiv’in 150 kişilik bir ekiple ortalama 3 ayda tasarladığı otomobile sahip olabilmek için sıraya girdi.

Sozcu.com.tr
10:55 -
PSG başkanına Türk imzalı makam aracı!

Ertex Otomotiv tarafından Fransız bir iş insanı için özel olarak tasarlanan ve Türkiye'de yüzde 100 el işçiliği ile üretilen otomobil, geçtiğimiz günlerde Fransa sokaklarında boy göstermeye başlamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Paris'te otomobili gören kişiler büyük ilgi gösterirken, Amerika'dan Rusya'ya tüm dünya basınında da haberlere konu oldu.

Maybach Olarak Tasarlandı

Tasarım için Mercedes'in V-Class (Vito) modeli kullanıldı. Ancak Ertex Otomotiv, bu otomobili, ultra lüks bir Maybach olarak yeniden tasarladı. 27 cm uzatılmış Mercedes Vito kullanılarak geliştirilen otomobil, neredeyse Maybach ile aynı görünüme sahip ve Maybach Edition panjur taşıyor.

El Yapımı Doğal Ahşap Kullanıldı

Otomobilin önünde, arkasında, jantlarında ve koltuklarında Maybach logosu yer alıyor. Elektronik olarak kumanda edilen, birbirinden bağımsız dört ayrı koltuk, bej rengi deri döşemeye sahip. İç döşemede el yapımı doğal ahşap kaplama ve alcantara kullanıldı. Televizyon, oyun konsolu ve Apple TV da eklenen araçta, tablet üzerinden kumanda edilerek açılıp – kapanabilen çalışma masası ve yine tabletten kumanda edilebilen buzdolabı da yer alıyor.

Ses Geçirmez Kaplama

Otomobilde sürücü mahalli ile VIP alanını birbirinden ayırarak ses geçirmez bir mahremiyet alanı oluşturma görevi de gören, kapanıp açılabilir 32 inç (81 ekran) bir LED TV de yer alıyor.

Fransız PSG Kulübü başkanı Nasser Al Khelaifi

Ertex Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Salih Malkoç, “Fransa'daki bir müşterimiz için yüzde 100 el işçiliği kullanarak tasarımını gerçekleştirdiğimiz otomobilimiz şu an talep rekoru kırıyor. Tüm dünyadan aynı otomobilden almak isteyen önemli isimler bize ulaşıyor. Maybach tasarımlı aracımızdan sipariş veren isimler arasında Paris Saint Germain futbol kulübünün başkanı Nasır El-Halifi de bulunuyor” dedi.

Ertex Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Salih Malkoç

 

Son güncelleme: android-time 10:56 07.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more