Sözcü Plus Giriş

Renault ve FCA birleşmesinde konu kapanmadı!

Fransa Ulaştırma Bakanı Elisabeth Borne, Fiat Chrysler'in Renault'a yaptığı "birleşme teklifini" geri çekmesinin ardından birleşmeye yönelik dosyanın kapanmadığını söyledi.

13:24 -
Renault ve FCA birleşmesinde konu kapanmadı!

Borne, BFMTV kanalında yaptığı açıklamada, Fiat Chrysler’in Renault ile birleşmeye yönelik dosyanın kapanmadığını belirtti.

İLGİLİ HABERRenault Grubu'ndan Fiat-Chrysler'in kararına yönelik açıklamaRenault Grubu'ndan Fiat-Chrysler'in kararına yönelik açıklama

Elisabeth Borne, “Bu dosya hemen sonuçlanmadı, kapanmadığını düşünüyorum. Otomobil endüstrisinde zorlukların önemli olduğunu görüyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERFiat Chrysler, Renault'a birleşme teklifi sunduFiat Chrysler, Renault'a birleşme teklifi sundu

Otomobil sektörünün önde gelen üreticilerinden, merkezi Fransa’da bulunan Groupe Renault, merkezi İtalya’da olan Fiat Chrysler’den geçen ay “birleşme teklifi” almıştı. Fiat Chrysler, Renault’a yaptığı birleşme teklifini 6 Haziran’da geri çekmişti.

İLGİLİ HABERFCA ve Renault ortaklığı taraflar açısından ne ifade ediyor?FCA ve Renault ortaklığı taraflar açısından ne ifade ediyor?

Fiat Chrysler tarafından yapılan açıklamada, Fransa'daki siyasi koşulların şu anda böyle bir birleşmeye devam edilemeyeceğini gösterdiğine vurgu yapılmıştı.

İLGİLİ HABERFiat Chrysler, Renault ile birleşme teklifini geri çektiFiat Chrysler, Renault ile birleşme teklifini geri çekti

Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından 5 Haziran’da yapılan açıklamada, yönetim kurulu üyelerinin teklif üzerinde bir karar almak üzere toplandığı fakat Fransız Hükümeti temsilcilerinin toplantıda teklifle ilgili erteleme talep etmelerinden dolayı bir karara varılamadığı belirtilmişti. Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Fiat Chrysler’in Renault ile birleşmesi durumunda bunun Renault ve Avrupa otomobil endüstrisi için harika bir fırsat olacağını söylemişti. Ayrıca bu birleşmenin gerçekleşmesi halinde onlarca milyar Euro yatırımın yapılması gerektiğini ifade eden Le Maire, bu konuda Fransızların çıkarlarını korumak için elinden geleni yapacağını belirtmişti.

(AA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more