Sözcü Plus Giriş

Tesla üretimini arttıracak!

Bloomberg'in haberine göre Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla üretimini artırmaya hazırlanıyor. Bunun sebebi ise markanın 2019 yılı ikinci çeyreğinde teslim ettiği rekor otomobil sayısı!

Sozcu.com.tr
12:23 -
Tesla üretimini arttıracak!

Markanın başkanı Jerome Guillen’den çalışanlara gelen e-posta, firmanın Fremont, Kaliforniya’daki üretimini artırmaya hazırlık aşamasında olduğunu açıkça belirtmiş durumda. Guillen gönderdiği
e-postada, “Bu e-postada çok belirgin olmasa da önümüzdeki günlerde olacak gelişmelerden memnun kalmayacağınızı biliyorum.” yazıyor.

Tesla ikinci çeyrekte 95 bin 200 adet otomobil teslimatı gerçekleştirdi. 2018 yılında bu rakam 90 bin 700 idi. Markanın teslimat konusunda kırdığı rekorlar özellikle Model 3 üretimindeki aksamadan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Guillen’in e-postası ayrıca, “Tüm üretim bantları yeni rekorlar kırıyor, kalite ve verimli üretim bizim yüksek rekorlara erişmemizi sağlıyor.” konusunda da bahsediyor.

İLGİLİ HABERTesla araç bataryalarını üretmek için çalışmalara başladıTesla araç bataryalarını üretmek için çalışmalara başladı

Marka 2019 yılının sonunda 360 bin ila 400 bin arasında araç teslimatı gerçekleştirmeyi planlıyor. Üretimin bu yıl dünya çapında 500 bin adet olabileceği de düşünülüyor. Eğer dördüncü çeyrekte Şangay’daki fabrikanın üretimi artarsa üretim adedi yıl sonunda 500 bin adede ulaşacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more