Tofaş’tan insan kaynağına yatırım!

Tofaş’ın insan kaynağının gelişimine verdiği önemden yola çıkarak hayata geçirdiği ‘Tofaş Akademi’nin yeni kampüsü ve yeni Sosyal Tesisleri’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Törene, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ile Tofaş çalışanları katıldı.

Tofaş’tan insan kaynağına yatırım!

Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Tofaş'ın sosyal ve ekonomik gelişimin en önemli etkenleri arasında yer alan insan kaynağına verdiği önem doğrultusunda hayata geçirdiği Tofaş Akademi'nin yeni kampüsü ile yeni Tofaş Sosyal Tesisleri'nin açılış töreni gerçekleştirildi. Bursa'da düzenlenen törene Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO'su Cengiz Eroldu, Tofaş üst yönetimi, Tofaş Akademi eğitmenleri ile Tofaş çalışanları katıldı. Ömer M. Koç; “Sektörde bir “Okul” olarak nitelendirilen Tofaş için eğitim, her zaman öncelikli yer tuttu” dedi.

Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı _ Ömer M. Koç

Açılış töreninde konuşan Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, 50 yıl boyunca, Türkiye otomotiv sektörünün gelişiminde büyük rol oynayan Tofaş'ın önemli atılımlarla gelişimini sürdürdüğünü vurguladı. Şirketin yarım asırlık yolculuğunu başarılı kılan unsurlardan birinin insan kaynağına verilen önem olduğuna dikkat çeken Ömer M. Koç, “Tofaş, tarihi boyunca her zaman öğrenen, öğrendikçe kendini yenileyen ve bilgi birikimini aktararak birlikte çalıştığı kurumların da güçlenmesini amaçlayan bir organizasyon oldu. Sektörde bir “okul” olarak nitelendirilen Tofaş için eğitim, her zaman öncelikli yer tuttu. Tofaş'ın sahip olduğu birikimin kalıcı olması ve geleceğe taşınması için 2010 yılında kurulan Tofaş Akademi, bu yönde atılmış önemli bir adımdır. 2014 yılında 1,5 milyon Euro'luk yatırımla kendine ait ilk binasında hizmet vermeye başlayan Akademimiz, yaklaşık 10 yılda, sadece çalışanlarımızın değil, bayi ve tedarikçilerimizin de gelişiminde etkin rol oynadı. Tüm değer zincirinde öğrenen ve paylaşan organizasyon kültürü yaratmak, kurum kültürünün sahiplenilmesini ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Tofaş Akademi bugün, sektörde önemli bir eğitim merkezi” diye konuştu.

Cengiz Eroldu; “Tofaş Akademi, gelişim ortamlarına yeni bir soluk getiriyor”

Tofaş CEO'su Cengiz Eroldu ise ülkelerin sosyal ve ekonomik gelişiminde rol oynayan en önemli faktörlerin başında eğitimin geldiğini belirterek; “Tıpkı ülkeler gibi, kurumların da geleceğe
hazırlanması ancak eğitimle, gelişimle mümkün. Bu amaçla temelleri atılan Tofaş Akademi, şirketimizin kurumsal hafızasını oluşturup, bundan sürdürülebilir fayda üretmeyi, böylece tüm çalışan ve
paydaşlarımıza yarar sağlamayı ve geleceğe hazırlanmalarını hedefliyor” açıklamasında bulundu.

Tofaş CEO'su Cengiz Eroldu