Volkswagen ID. R’a Bridgestone Potenza lastik!

Bridgestone ve Volkswagen, elektrikli otomobil sınıfında yeni bir rekor için güçlerini birleştiriyor. 2019 yılı yaz döneminde Nürburgring-Nordschleife pistinde elektrikli otomobillerin tur rekorunu kırma denemesi yapacak olan Volkswagen'in elektrikli spor otomobili ID.R'a Bridgestone Potenza lastiklleri eşlik edecek.

Volkswagen ID. R’a Bridgestone Potenza lastik!

Volkswagen markalı araçların uzun yıllardır orijinal ekipman lastik üreticisi olan Bridgestone, markanın elektrikli otomobil (EV) geliştirme çalışmalarına da önemli bir destek sunuyor. Bu kapsamda iki kurum, iş birliklerini motor sporları dünyasında genişletme kararı aldıklarını ve 2019 yılında yeni bir rekor denemesi için çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Dünyanın en zorlu yarış pistlerinden biri olarak kabul edilen Nürburgring-Nordschleife'te Bridgestone Potenza lastikleriyle Volkswagen ID. R'nin yeni bir tur rekoru kırması bekleniyor.

Eski bir Formula 1 dünya şampiyonu olan Jackie Stewart'ın 1927'de “yeşil cehennem” olarak nitelediği, 20,832 kilometre ve 73 virajdan oluşan ve en yüksek noktasıyla en alçak noktası arasındaki yükseklik farkı 300 metre olan Nürburgring Nordschleife dünyanın en zorlu yarış pistlerinden birisi olarak adlandırılıyor. Pist üzerinde sadece elektrikle çalışan bir araca ait mevcut tur zamanı rekoru, 6 dakika 45,900 saniye ile İngiliz Peter Dumbreck tarafından kırıldı.

Loading...