Sözcü Plus Giriş

VW Türkiye yerine Slovakya’yı mı seçecek?

VW Denetim Kurulu Üyesi Stephan Weil yaptığı açıklamada markanın Türkiye'deki yeni tesisinin yeriyle alakalı bazı karışıklıklar olduğunu söyledi!

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 13:11, 28/10/2019
VW Türkiye yerine Slovakya’yı mı seçecek?

VW Grubu, Passat ve Skoda Superb modellerini üretmek için aralarında Türkiye’ninde bulunduğu üretim lokasyonları arıyor. Son açıklamalarla grubun Türkiye’ye bu yatırımı yapacağı neredeyse kesinleşmiş hatta Volkswagen Turkey adında bir şirket bile kurulmuştu.

Yatırım açıklamasından sonra Türkiye’nin Suriye’ye sınır ötesi operasyon yapması yatırımın erteleneceği hatta iptal olacağına dair söylentilerin çıkmasına sebep oldu. Bu söylentilerle birlikte aday olan ülkelerde bu 1.3 milyar euroluk yatırımı almak için markaya yeni imkanlar ve görüşme talepleri sunmuşlardı.

İlginizi ÇekebilirVolkswagen'den Türkiye açıklamasıVolkswagen'den Türkiye açıklaması

Tüm bu gelişmelere VW tarafından “Yeni bir lokasyon arayışımız yok” cevabı geldi. AutoNews’un haberine göre bugün markanın Denetim Kurulu Üyesi Stephan Weil bir açıklama yaparak tekrar gözleri bu yatırımın üzerindeki bulutlara çekti. Weil, “Türkiye’de yapılması planlanan yatırımın yeriyle alakalı açık olmayan konular var” açıklamasında bulundu.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Türkiye'ye fabrika kuruyor! İlk adım atıldıSon dakika... Türkiye'ye fabrika kuruyor! İlk adım atıldı

Yatırımın Slovakya’ya kaymasıyla alakalı durum ise markanın Slovakya’da bulunan Skoda fabrikasında Superb ile birlikte Passat üretebilmesi yatıyor. Ancak bu tesis şu dönemde Skoda’ya olan talebin fazlalığından dolayı tam kapasite çalışıyor ve sadece Skoda modeli üretiyor. Konuyla ilgili Volkswagen tarafından yapılan bir açıklama henüz yok.

Yayınlanma Tarihi:12:57,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more