Sözcü Plus Giriş

Yerli oto projesi hızlanıyor mu?

Cumhurbaşkanı'nın projenin ilerleyişiyle alakalı çıkışından sonra yerli otomobil konusunu daha fazla duymaya başladık. Projenin ortaklarından biri olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu geçen hafta Cumhurbaşkanı'na konuyla ilgili sunum yaptıklarını açıkladı.

Sozcu.com.tr
08:25 -
Yerli oto projesi hızlanıyor mu?

Mart ayında sosyal medya üzerinden yapılan bir canlı yayında Erdoğan, “5 önemli firma imzaladı. O zamana kadar başlayın o zaman. Ya başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız. Başlamadığınız takdirde hesaplaşacağız. Bundan sonraki süreç böyle” çıkışı yapmıştı. Bu çıkışın etkisiyle birlikte panellerde görmeye başladığımız Türkiye Otomobil Girişimi Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, konuyla ilgili ilerleyişi her fırsatta anlatmaya çalıştı.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli otomobil açıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli otomobil açıklaması

Projenin ortaklarından biri olan TOBB’un başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da geçtiğimiz hafta konuyla ilgili Cumhurbaşkanı’na bir sunum yaptıklarını belirtti.

İLGİLİ HABERYerli otomobil bir yıl uzuyor mu?Yerli otomobil bir yıl uzuyor mu?

Görüşmeye ilişkin bir fotoğrafı sosyal medya hesabından yayınlayan Hisarcıklıoğlu, “geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız sayın Erdogan'a Türkiye'nin Otomobili projemizde gelinen son noktayı arz ettik.
Cumhurbaşkanımızın destekleriyle projemiz tüm hızıyla ilerliyor, ülkemize verdiğimiz sözü tutma konusunda kararlıyız” açıklamasını yaptı.

Son güncelleme: 08:29 17.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more