Sözcü Plus Giriş

TIP BAYRAMI MESAJLARI: 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun! İşte en anlamlı Tıp Bayramı mesajları…

Tıp Bayramınız kutlu olsun! Bir süre 12 Mayıs’ta kutlanan Tıp Bayramı, 1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlanıyor. Bu özel günde her şeyden önemli olan sağlığımızı bize kazandırmak için çabalayan tıp çalışanlarının bayramında onları en özel Tıp Bayramı mesajları ile mutlu edin. Haberimizden en güzel Tıp Bayramı mesajlarına ve tarihçesine ulaşabilirsiniz.

Güncellenme: 11:46, 14/03/2019
TIP BAYRAMI MESAJLARI: 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun! İşte en anlamlı Tıp Bayramı mesajları…

14 Mart Tıp bayramı sağlık sektöründe çalışanlar için büyük bir önem taşıyor. Vatandaşlar da 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık sektöründe çalışan eş, dost ve akrabalarının bu özel gününü mesajlarla kutlamak istiyorlar. İşte en güzel Tıp Bayramı mesajları…

14 MART TIP BAYRAMI MESAJLARI

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

“Beni Türk hekimlerine emanet edin.” M. Kemal ATATÜRK

Hayatımızın her alanında yanımızda olan çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsınız.

14 Mart Tıp Bayramı mesajları ile sevdiklerinizi hatırladığınız dile getirip , onları mutlu edebilirsiniz. Haberimizden en güzel Tıp Bayramı mesajlarına ve tarihçesine ulaşabilirsiniz.

Yalnızca doktorlar, bir hastalığı tedavi etmenin, hayatlarımıza sağlık getirmenin ve bütün umudumuzu kaybettiğimizde yanımızda olmanın sihirli güçleriyle donatılmışlardır. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Yüce gönüllü tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, personelimizin ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun.

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.

Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım.

Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılmasıiçin fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.

Büyük bir fedakârlıkla çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsınız.

 

İlginizi Çekebilir14 Mart Tıp Bayramı nedir, nasıl ortaya çıkmıştır?14 Mart Tıp Bayramı nedir, nasıl ortaya çıkmıştır?

DOKTORA ŞİDDETE BİR DE BU AÇIDAN BAKIN

Sozcu.com.tr’den Yaşar Özer’in haberine göre; Göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Nalan Uygun, Turgutlu'daki devlet hastanesinde bir hasta yakını tarafından darp edilmişti. İddiaya göre kanser hastası annesi ile hastaneye gelen Mustafa F. (26), kendilerine öncelik verilmesini istedi. Bu isteği reddedilince tartışma çıktı. Nalan Uygun, hasta yakını tarafından şiddete maruz kaldı.

‘Korkuyorum ve dönmek istemiyorum'

Olayın medyaya yansıması sonrası sosyal medyada dile getirilen tepkilerden biri de Japonya'dan geldi. Daha önceden aynı hastanede çalışmış olan, şimdi ise Japonya'da mesleğine devam eden kardiyoloji uzmanı Dr. Esra Kaya şöyle diyordu: “Japonya'ya gelmeden önce çalıştığım hastanede, bir kadın hekimin kafasına yumruk atmışlar. Kafa kemiğinde hasar varmış. Öfkenin, şiddetin boyutuna bak! Korkuyorum ve dönmek istemiyorum.”

 

Bilinmeyen Enler'in bugünkü bölümü, Türkiye'yi binlerce kilometre ötede temsil eden bir başka doktorun tepkisinden yola çıkarak ‘doktora şiddet' sorununa dikkat çekiyor. Türkiye'de şiddet vakaları her geçen gün artarken Japonya'da neden bu tip olaylar yaşanmıyor? Oradaki doktorlar bu meseleye nasıl bakıyor? Bu soruların cevabı Bilinmeyen Enler'in yeni bölümünde…

Kurgu: Korhan TOPÇUOĞLU
Kamera: Kubilay ALTUĞ

Yayınlanma Tarihi:08:53,