Sözcü Plus Giriş

2019 Aile Sağlık Merkezleri arefe günü açık mı? Bayramda sağlık ocakları ve hastaneler çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı başlıyor. 10 Haziran Pazartesi yarım gün resmi tatil, bu nedenle resmi kurumlar yalnızca sabahları çalışıyor, öğleden sonraysa tatil yapılıyor. Vatandaşlar acil sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için "Aile hekimliği ve hastaneler arefe günü açık mı?" sorusunun yanıtını araştırıyor.

18:31 -
2019 Aile Sağlık Merkezleri arefe günü açık mı? Bayramda sağlık ocakları ve hastaneler çalışıyor mu?

Aile Sağlık Merkezleri (ASM) Sağlık Bakanlığı'na bağlı devlet kuruluşlarıdır. Muayene, doktorun uygun görmesi halinde, pansuman, kan alma, iğne ve aşı vurma, bazı temel tahliller Aile Sağlık Merkezleri tarafından yapılabilmektedir. Peki arefe gününde Aile Sağlık Merkezleri açık mı? Bayramda sağlık ocakları ve hastaneler çalışıyor mu? İşte ayrıntılar…

AİLE SAĞLIK MERKEZLERİ VE HASTANELER AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA AÇIK MI?

Tüm resmi bayramlarda ve tatillerde  Aile Sağlık Merkezleri (ASM) kapalıdır. Bayramlarda acil servisler ve yoğun bakım üniteleri açıktır. 24 saat esasına göre hizmet veren yerler yani hastaneler açık olacak. Aile Sağlık Merkezleri acil servis kategorisinde olmadığı için Pazartesi gününden başlayarak Cuma günü de dahil olmak üzere tatil olacak. ASM, göreve 10 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Hastanelerin acil bölümleri açık olacak, randevulu hastalar 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren muayene olabilecek.

 

Son güncelleme: 00:26 03.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more