Çalışanlar ve hastalar tepki gösterdi, bakanlık geri adım attı

Yedikule Göğüs Hastanesi’nin İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’ne bağlanmasına tepki gösteren hastane personel ve doktorları hastane bahçesinde basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan uzman Dr. Murat Kıyık “Bugün hastanemizin bağlanmasına karşı olduğumuzu açıklamak için toplandık. Ancak dün gece aldığımız müjde ile bu talihsiz girişime bakanlığımız dur dediğini ve bağlanmanın olmayacağını öğrenmiş bulunmaktayız” dedi.

Çalışanlar ve hastalar tepki gösterdi, bakanlık geri adım attı

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları hastane bahçesinde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Uzman Dr. Murat Kıyık, Türkiye'de en fazla göğüs hastasına hizmet veren üçüncü basamak hastanesi olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Toplumumuz giderek yaşlanmakta, yaşlılığa bağlı akciğer hastalıkları artmaktadır. Özellikle kış aylarında acil ünitemiz dolup taşarken, hastanemizin daha da iyileştirilip geliştirilmesi gerekirken, yetiştirdiğimiz personelin kaçırılmamasına takdir ve motive edilmesine ihtiyaç varken, başka bir kuruma bağlanmak istenmesini anlayamamıştık.”

“HASTANE ÇALIŞANLARI VE HASTALAR RAHAT BİR NEFES ALDI”

Uzman Dr. Murat Kıyık, hastane çalışanın yıllardır huzur ve mutluluğunun işine ve hastalarına yansıdığını, bu nedenle de en az şikayetin olduğu bir kurum olduğunu vurgulayarak “Son 9 aydır hastanemizde yaşadığımız başhekim ile iletişim kuramama ve itibarsızlaştırma girişimleri hastanemizin bağlanma girişimiyle sonuçlanmış ve yarınından endişeli bir sürece girmişti. Tüm hastane çalışanlarının isteği bi an önce birleştirme veya bağlanma adı altında, hastanemizin yok olmasına müsaade edilmemesi ve kurumumuzun yıllardır sürdürdüğü başarılı hizmetin arttırılarak devam ettirmesinin önünün açılmasıydı. Bu kötü gidişe Sayın Sağlık Bakanımız ve bakanlığımızın erdemli yaklaşımı sonucu durduruldu. Hastane çalışanları ve hastalarımız olarak rahatça bir nefes aldık” diye konuştu.

Loading...