Sözcü Plus Giriş

Canan Karatay: Zeytinyağı altından çok daha değerlidir

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Zeytinyağı altından çok daha değerlidir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki zeytinyağı kanser hücrelerini öldürüyor" dedi.

Güncellenme: 22:44, 26/10/2019
Canan Karatay: Zeytinyağı altından çok daha değerlidir

Hatay Valiliği himayesinde, Altınözü Kaymakamlığı ve Belediyesinin ev sahipliğinde 3. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’nde konuşan Prof. Dr. Karatay, zeytinyağının önemine değindi.

İlginizi ÇekebilirCanan Karatay'dan kış reçetesiCanan Karatay'dan kış reçetesi

Zeytin ve yağının stratejik bir bitki olduğunu dile getiren Karatay, “Sağlıklı meyvedir, altın değerindedir. Zeytinyağı da altın suyudur çünkü altın için insanlar birbirini öldürüyor. Zeytin ve zeytin yağı ömrü uzatıyor. Zeytinyağı altından çok daha değerlidir. Zeytin ve yağı kanser, mide ve bağırsak hastalıklarının yanı sıra birçok hastalığın da ilacıdır. Soğuk sıkım zeytinyağı bol bol tüketilirse, kilo almazsınız. Zeytinyağı karaciğer yağını giderir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, zeytinyağı kanser hücrelerini öldürüyor. Zeytinyağı eklem ağrılarını gideriyor, baş ağrılarını gideriyor, cildi yumuşatıp kadife gibi yapıyor” ifadelerini kullandı.   AA

İlginizi ÇekebilirCanan Karatay açıkladı: Bu yiyecekler göbekteki yangını söndürür!Canan Karatay açıkladı: Bu yiyecekler göbekteki yangını söndürür!