İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden ‘ıspanak’ açıklaması!

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'ıspanağa karışan yabancı otlar' ile ilgili yapılan açıklamada, "Hastanelere toplamda 108 kişi başvurdu. 80'i taburcu edilmiş olup 28'i ise gözlem altında" ifadelerine yer verildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden ‘ıspanak’ açıklaması!

İstanbul İl Sağlık Müdürülüğü, yedikleri ıspanak sonrası zehirlenerek hastaneye kaldırılan vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı. Şu an için 28 kişinin gözlem altında olduğu belirtilen açıklamada, “Son günlerde medyada yer alan gıda zehirlenmeleri haberlerine ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür. 4 Kasım 2019 tarihi itibari ile sağlık tesislerimize; atropin ve scopalamin içeren yabancı otların tüketimi sebebiyle oluşan rahatsızlıklara istinaden toplamda 108 kişi başvurmuştur. Bu kişiler, uzman sağlık personellerimizce değerlendirilip gerekli tetkik ve tedavileri yapılarak 80'i taburcu edilmiş olup 28'i ise gözlem altındadır. Bu otların tüketiminin klinik bulguları; görme bulanıklığı, cilt kuruluğu, taşikardi, kabızlık ve bazen hipertansiyon belirtileri şeklinde görülebilmektedir” ifadelerine yer verildi.

'Zehirli ıspanağın' sırrı çözüldü! İlginizi Çekebilir 'Zehirli ıspanağın' sırrı çözüldü!

SOSYAL MEDYA UYARISI

Hayati tehlikenin olmadığı vurgulanan açıklamada, “Şu an itibari ile hastalarımızın herhangi bir hayati tehlikesi söz konusu değildir. Ayrıca, sosyal medya üzerinden kaynağı belli olmayan birçok paylaşım yapılmış olup, resmi makamlar tarafından doğrulanmadıkça hiçbir bilgiyi dikkate almayınız” denildi.

Son dakika: Ispanak zehirlenmesi İstanbul'dan Tekirdağ'a sıçradı İlginizi Çekebilir Son dakika: Ispanak zehirlenmesi İstanbul'dan Tekirdağ'a sıçradı
Loading...