Sözcü Plus Giriş

Google yeni güvenlik önlemi: Chrome, şifreniz sızdırıldığında sizi uyaracak! (Password Checkup)

Google, yeni güvenlik önleminin duyurdu. Google Chrome eklentisi olan Password Checkup, kullanıcıların Chrome’da sakladıkları şifrelerinin veri sızıntılarından etkilenip etkilenmediğini otomatik olarak kontrol edecek.

15:13 -
Google yeni güvenlik önlemi: Chrome, şifreniz sızdırıldığında sizi uyaracak! (Password Checkup)

Günümüzde sıklıkla rastladığımız veri sızıntısı problemine Google bir Chrome eklentisi ile el attı. Chrome’un yeni eklentisi ile birlikte dört milyarlık kullanıcı adı ve şifre havuzunda kullanılan şifrenin sızıp sızmadığı öğrenilebilecek.

Google, Password Checkup eklentisini, veri ihlallerinden etkilenen hesapları tekrar güvenli hale getirmenize yardımcı olmaktadır. Nerede oturum açıyor olursanız olun, girdiğiniz kullanıcı adı ve şifre Google’ın bildiği bir veri ihlalinde görünmesi nedeniyle artık güvenli değilse uyarı alırsınız. Lütfen şifrenizi sıfırlayın. Aynı kullanıcı adını ve şifreyi başka hesaplarda kullanıyorsanız lütfen ilgili hesaplarda da şifrenizi sıfırlayın.

Password Checkup özelliği gizlilik göz önünde bulunarak geliştirilmiştir. Bu özellik; hesaplarınız, şifreleriniz veya cihazınızla ilgili kimlik bilgilerini hiçbir zaman bildirmez. Güvenli olmayan kimlik bilgilerini bulan arama sayısına (uyarı nedeniyle şifrenin değiştirilmiş olup olmamasından bağımsız olarak) dair anonim bilgileri ve kapsanan site sayısını artırmak amacıyla ilgili alan adını raporlarız.

ÜCRETSİZ OLACAK

Pasword Checkup eklentisinin güvenli olduğunu duyuran Google, aynı zamanda ücretsi olacağını da açıkladı. Aşağıdaki linkten eklentiye ulaşabilirsiniz.

PASSWORD CHECKUP

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more