Sözcü Plus Giriş

Instagram’da mesaj nasıl silinir? Karşı taraftan gelen DM silme yöntemi

Instagram kullanıcılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Instagram’ın en çok merak edilen özelliklerinden biri de karşı taraftan mesaj silme işlemi. Instagram’da karşı taraftan mesaj silme işleminin nasıl yapılacağını haberimizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

13:46 -
Instagram’da mesaj nasıl silinir? Karşı taraftan gelen DM silme yöntemi

Instagram fotoğraf ve video paylaşımı ile beraber kullanıcılarına anlık sohbet etme olanağı da tanıyor. Direkt mesajlaşma kutusunda anlık sohbetin yanı sıra fotoğraf ve video da paylaşılabiliyor. Ayrıca gönderilen bu etkileşimler istenirse geri de alınabilir. Yani Instagram'da birine gönderdiğiniz mesajı karşı taraf görmeden silebilirsiniz. Ama mesajınızı karşı taraf gördükten sonra silme işlemi gerçekleştirseniz de mesajlarınız karşı tarafta kalmaya devam eder. Peki karşı taraftan mesaj silme işlemi nasıl yapılır? İşte Instagram mesaj silme ile ilgili merak ettiklerinize yanıtlar…

INSTAGRAM’DA KARŞI TARAFTAN MESAJ SİLME NASIL YAPILIR?

Instagram özelliklerine Direct kutusunda karşı taraftan mesaj silmeyi de ekledi. Bu aslında gönderiğiniz içeriği iptal etme özelliği. Peki Instagram’da karşı taraftan nasıl mesaj silinir?

– Intagram sohbet alanını açtıktan sonra silme işlemi yapacağınız konuşmayı açın

– Silmek istediğiniz mesajın üzerine dokunun ve ‘Görnderiyi İptal Et’ deyin. Böylece karşı taraftan da yazdığınız mesajı silebilirsiniz.

– Ancak kişinin mesajınızı görmesini istemiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız…

INSTAGRAM’DA MESAJ SİLME NASIL YAPILIR?

Instagram’da konuşmanızı silmek için sohbet ettiğiniz kişinin adının üzerine gelip (Direkt sayfasında) sola kaydırarak “Sil” seçeneğini bulabilirsiniz. Mesajları seçerek toplu silme işlemi Instagram’da yapılmaz. Ya tüm sohbet kutusunu silmelisiniz ya da tek tek mesajlara dokunarak “Gönderimi İptal Et” seçeneğini kullanmalısınız.

İLGİLİ HABERInstagram'da kalıcı olarak hesap kapatma nasıl yapılır? Instagram'da hesap silme yöntemi…Instagram'da kalıcı olarak hesap kapatma nasıl yapılır? Instagram'da hesap silme yöntemi…
Son güncelleme: 10:52 10.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more