Sözcü Plus Giriş

Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu! Bakan’dan flaş açıklama geldi

Bugün öğle saatlerinden itibaren WhatsApp üzerinden gönderilen mesajların iletilemediği tespit edildi. Ülkemizde ve dünyada Whatsapp'ın yanı sıra Facebook ve Instagram çöktü. Türkiye'de ve dünya genelinde Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü mü? Neden girilmiyor? sorularının yanıtları merak ediliyor. Yaşanan sorunun teknik bir sıkıntıdan kaynaklandığı sanılırken WhatsApp'tan konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Haftalar önce yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda erişimdem kopmuş ve saatlerce dünya genelinde normale dönememişti.

14:06 -
Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu! Bakan’dan flaş açıklama geldi

Facebook, WhatsApp ve Instagram, bugün TSİ 13.40 sularında dünya genelinde çöktü. Kullanıcılar uzun süre mesaj göndermekte ve almakta sorun yaşadı. Şuan ise erişim sorunu büyük oranda düzelmiş görünüyor. Ancak bazı kullanıcılar zaman zaman erişim sorunu yaşamaya devam ediyor. Öte yandan Bakan Sayan, sosyal medya platformları Whatsapp, Facebook ve Instagram’da yaşanan erişim sorununa ilişkin değerlendirmede bulundu.

WHATSAAP UYGULAMASINDA ERİŞİM SORUNU YAŞAYAN BÖLGELER

ULAŞTIRMA BAKANI’NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, “Sorun Türkiye’deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor.” dedi.

Söz konusu platformlarda dünya genelinde erişim sorunu olduğunu ve bu sorunun Türkiye’deki kullanıcıları da etkilediğini vurgulayan Sayan, “Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi.” diye konuştu.  (AA)

TWITTER’DA KULLANICILAR TEPKİ GÖSTERDİ

Son güncelleme: 19:02 14.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more