Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu!

Sosyal medya ağları Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu yaşandı. Bazı kullanıcılar mesaj gönderemedi ancak bazı kullanıcılar uygulamalara erişmekte herhangi bir sorun yaşamıyor. Konuya ilişkin Bakan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan açıklama geldi. Kullanıcılar ise başka bir sosyal medya mecrası olan Twitter'dan isyan etti.

Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu!

Facebook, WhatsApp ve Instagram, bugün TSİ 15.10 sularında dünya genelinde çöktü. Kullanıcılar uzun süre mesaj göndermekte ve almakta sorun yaşadı. Şuan ise erişim sorunu büyük oranda düzelmiş görünüyor. Ancak bazı kullanıcılar zaman zaman erişim sorunu yaşamaya devam ediyor.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Yaşanan sorunun teknik bir sıkıntıdan kaynaklandığı sanılırken WhatsApp’tan konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Haftalar önce yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda erişimdem kopmuş ve saatlerce dünya genelinde normale dönememişti.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek, Türkiye’deki kullanıcıların da bundan kısmen etkilendiğini bildirdi.

Sayan, Twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşanmakta olup, ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” ifadesini kullandı.

WHATSAPP VE INSTAGRAM’IN ÇÖKTÜĞÜ BÖLGELER

Loading...