Sözcü Plus Giriş

Yıllardır uzaydan gelen sinyaller için ‘Yıldız Depremleri’ teorisi!

Araştırmacılar yıllardır uzaydan gelen gizemli sinyalleri anlamlandırmaya çalışıyor. Hızlı radyo patlamaları (FRB) olarak adlandırılan, uzaydan gelen gizemli sinyaller; gök bilimciler için yıllardır nasıl meydana geldiği bilinmediğinden merakla inceleniyor. Son araştırma sonuçlarına göre patlamaların nedeni iki yıldızın çarpışmasından meydana gelen yıldız depremleri olabilir.

09:27 -
Yıllardır uzaydan gelen sinyaller için ‘Yıldız Depremleri’ teorisi!

Nereden geldiği belli olmayan gizemli sinyaller ne anlama geliyor? Radyo sinyalleri hakkında nasıl oluşabileceği konusunda yeni bir ipucu ortaya çıktı. Araştırmacılar, bu patlamalarının bazılarının yıllar boyunca tekrar ettiğini gözlemledi.
yıldız site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

‘YILDIZ DEPREMLERİ’ TEORİSİ

ShiftDelete’de yer alan habere göre patlamaların nedeni ise iki yıldızın çarpışmasından meydana gelen yıldız depremleri olabilir. Araştırmacıların tespit ettiği yaklaşık 100 FRB'nin çoğu, tek bir patlamadan meydana geliyor ancak birkaç hızlı radyo patlamasının tekrar ettiği gözlemlendi. Bu durum, FRB'lerin nereden geldiklerini ve nasıl ortaya çıktığını anlama işini oldukça kolaylaştırıyor.

İLGİLİ HABERUzaylılar gerçek mi? NASA'dan açıklama: İnsanlık öğrenmeye hazır değil!Uzaylılar gerçek mi? NASA'dan açıklama: İnsanlık öğrenmeye hazır değil!
Son güncelleme: 15:16 08.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more