Sözcü Plus Giriş
AYTUNÇ ERKİN

PKK/YPG’nin yanında savaşan ABD’nin paralı askerleri deşifre oldu!

TÜRKİYE'NİN, SURİYE'DE KİMLERLE SAVAŞTIĞINI ANLAMAK İÇİN KOD ADI: ANGEL'I İZLEYİN

2019 yılı yapımı film, Pentagon'un ‘paralı askerlerden' vazgeçtiğinin altını çiziyor

Irak, Suriye gibi ülkelerde ‘sivilleri' katleden askerlerin arkasında şu anda CIA var

‘Blackwater' gibi şirketlerin Suriye'de PKK/YPG saflarında ‘savaştığı' da biliniyor

Filmde, kiralık askerlerin ABD liderine suikast bile düzenleyebileceği anlatılıyor

Kod Adı: Angel filmi ABD derin devletini anlatıyor

1 – Sahne 1: Amerikan askerleri sıcak bir çatışmanın içinde… İzleyenler için görsel keyif en üst seviyede… Kahraman göğsünden vurulur ve oyun biter. Anlıyoruz ki, ABD'nin ‘paralı askerleri' talimde!

Yani…1997'deki ilk adıyla ‘Blackwater', 2009'daki adıyla ‘Xe Services' ve 2011'deki adıyla ‘Academi' filmin öznesi…

Ve filmin kahramanı şu cümleyi kurar: “Pentagon (Savunma Bakanlığı) Blackwater'ın (paralı asker) sözleşmelerini iptal etti…”

Sahne 2: Gizli servis üyesi Mike Banning, ABD Başkanı Allan Trumball'un korumalığını yapmakla görevli. O gün balık tutmaya giden başkanın yanında Banning var. İki araç görülür… Beyaz tulumlu, yüzleri görülmeyen adamlar var… Bir anda dronelar uçmaya başlar ve Trumball'ı koruyan 18 görevli öldürülür. Terörist saldırıdır bu! Başkan komadadır…

Sahne 3: Filmin can alıcı cümlesi… Başkan Trumball, “Statükoyu değiştirme zamanı” der… Yani… 2019'da, Irak, Suriye, Afganistan'daki ‘şahin' ideolojiden vazgeçilecektir.

Kod Adı: Angel/Angel Has Fallen (Melek Düştü) filmi bugün ABD'nin dünyada kurmak istediği hegemonyanın arkasındaki güçleri tartışıyor!…

ABD içinde bir kuvvet, gerekirse başkanına suikast düzenlemeyi göze almıştır. İşte tam da bu noktada, Pentagon'un CIA'yla karşı karşıya geldiğini anlıyoruz. Çünkü…

Yıllar önce kendi kurduğu ‘paralı askerlerden' vazgeçen Pentagon'un Suriye'de özel askerlerle savaşmak istemediği, CIA'nın ise ‘Blackwater' gibi bir yapıyla hareket etmek istediği derinlerde bilinen bir gerçek!

2 – Fırat'ın doğusunda hâlâ aktifler

PKK/YPG saflarındaki ‘paralı askerler'

“Kiralık katiller… Pentagon, terörle savaşın en kirli operasyonlarını ‘özelleştirdi.' Bu işten en büyük karı sağlayan, eski üst düzey CIA ve Pentagon yetkililerini çalıştıran Blackwater adlı özel ‘güvenlik' firmasıydı. 2005 yılında Blackwater İstihbarat Başkan Yardımcısı olan Robert Richer, CIA kökenliydi. Blackwater, ilk büyük sözleşmelerini Irak'ın işgalinde imzalamıştı. ‘İslamcı teröristleri' CIA adına öldürmek için görevlendirilmişti.” Amerika'nın ünlü siyaset, ekonomi ve tarih yazarlarından William Engdahl, “Tanrıların Gazabı/Kaybolan Hegemonya” kitabında ‘paralı askerleri' böyle anlatmıştı.

AĞIR SİLAHLARI VAR

Bugün, başta Irak, Afganistan, Suriye olmak üzere gittikleri her ülkede ‘sivil' katliamlar yapan ‘Blackwater''in Başkan Yardımcısı Cofer Black, 11 Eylül 2001 saldırılarının ardından Bush'un ‘sağ kolu' olmuştu… Düşünün artık…

Türkiye'yi ilgilendiren bölümü ise…

İlk önce askeri kaynaklardan gelen bilgi: Fırat'ın doğusunda ABD'nin ‘paralı askerleri' varlığını sürdürüyor… Medyaya da yansımıştı… “Blackwater” benzeri bir şirket olan Castle International'a ait sosyal medya hesaplarında şirkete bağlı ağır silahlarla donatılmış komandoların PKK/YPG'li teröristlerle yan yana savaştığı ve eğitim verdiği görülüyor. Ağır silah donanımlı komandoların YPG armaları takmış bir şekilde poz verdiği görülmüştü.

3 – Her taşın altından çıkan Amerikalı: Dick Cheney

George Bush – Dick Cheney

 

Tarih 18 Ocak 2019… ABD'nin Suriye'den çekilme planları tartışılıyor… Blackwater'ın kurucusu Erik Prince eve dönecek ABD askerlerinin yerini ‘paralı askerler'in alabileceği önerisinde bulundu. Fox Business'a konuşan Prince, paralı askerlerin hem ABD'nin müttefiklerini koruyabileceğini hem de İran'ın bölgedeki etkisine karşı bir direnç noktası oluşturabileceğini söyledi. Yani Suriye'de var olan ‘özel' askerlerin sayısını artırmak istiyor CIA!

1992 yılına uzanalım…

Pentagon'un başındaki isim Dick Cheney, Brown and Root adlı şirkete potansiyel savaş bölgelerinde özel şirketlerin Amerikan birliklerine nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda bir rapor hazırlaması için 3.9 milyon dolar ödemişti. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Filiz Çulha Zabcı, ‘Yeni savaşların gizli yüzü/Özel askeri şirketler' çalışmasında şu tespiti yapmıştı: “… 1992 yılında, aynı şirkete, raporu güncelleştirmesi için Pentagon 5 milyon dolar ödemiştir. Brown and Root (bugün ismi Kellogg Brown and Root'tur) Başkan Yardımcısı da olan Cheney'in 1995-1999 yılları arasında CEO'su olduğu Halliburton Corporation'un bir yan kuruluşudur ve özel askeri bir şirkettir.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more