Halk kahramanı yaratıldı!

Öfke fokur fokur kaynıyor!
Haksız ve adaletsiz karara toplumun tepkisi büyük!
Yüksek Seçim Kurulu'nun “yandaş” olarak vasıflandırılan 7 hâkiminin, İstanbul seçimlerini iptal ederek AKP'ye kıyak yapması aslında AKP'nin ayağına kurşun sıkmak demek. Bunu halk psikolojisini bilen uzmanlar söylüyor.
YSK'nın 7 üyesi hukuk ve vicdan dışı karar vererek mağdur ettikleri Ekrem İmamoğlu'nu “halk kahramanı” yaptılar. Yani, kaş yapalım derken göz çıkarttılar!İktidar partisine daha büyük kazık olamaz!
AKP'liler yarattıkları haksızlıklarla kendi sonlarını hazırladıklarının farkında değiller. Öngörüleri hiç yok! Stratejik vizyonları sıfır!
Meral Akşener'in dediği gibi “Ramazan ayında ilk orucu hak yiyerek açtılar!”
Mağdur edilen İmamoğlu, vatandaşın gözünde daha da büyüdü. Eğer bir katakulli olmazsa ve akla gelmeyen şeytanlıklar yapılmazsa İmamoğlu'nun 23 Haziran'da seçimi daha farklı kazanacağı kesin.

Yüksek Seçim Kurulu'nda 7 üyenin verdiği haksız-hukuksuz iptal kararı daha çok tartışılacak.
Sokakta bilye oynayan mahalle çocuklarının bile inanmayacağı böyle garip bir kararı ne yazık ki YSK aldı.
7 hâkimin seçimi iptal sebebi basit:
“AKP bu defa atı alıp Üsküdar'ı geçemedi. At tökezlenip binicisini sırtından attı! Ve parti çuvalladı!”
Büyük garabet şurada:
Seçimde aynı sandık ve aynı zarftan çıkan, ilçe belediye başkanları için verilen oylar geçerli… Belediye Meclisi üyelerine verilen oylar geçerli… Muhtarlara verilen oylar geçerli… Yalnız ve yalnız İmamoğlu için verilen oylar geçersiz!
Allah aşkına, hangi mantıktır bu?

★★★

Bunlar kahvede okey oynarlarken mi aldılar bu kararı?
Her şey Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanmasında düğümleniyor!
Ey hâkim beyler! Aynı zarftan çıkan bütün oylar doğru olur da, yalnız İmamoğlu'na verilen oylar nasıl hileli olur? Böyle bir şey mümkün mü? Vicdanınız nasıl razı oldu bu karara?
İstanbul'da 25 ilçeyi AKP kazandı, Belediye Meclisi üyeliklerinin çoğunu yine AKP aldı. Bu durumda İstanbul seçimini toptan iptal edebilirler mi hiç? Sıkar biraz!
Dünya hukuk tarihi böyle bir karar görmemiştir!

★★★

“Her şerde bir hayır vardır” denir… Bu haksız karar, ülkeyi çiftlik zihniyetiyle yönetenlerin daha da güç kaybetmesine yol açacak.
23 Haziran seçimi için kolları sıvayan İmamoğlu. Fatih Sultan Mehmet'in şu sözlerini hatırlattı:
“Aklı öldürürsen, ahlâk da ölür… Akıl ve ahlâk öldüğünde millet bölünür… Kadı'yı (hâkimi,) satın aldığın gün adalet ölür… Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür!”
Ülkemizde adaleti gözümüzün içi gibi korumalıyız. Çünkü devletler adaletsizlikle yıkılır!

Fesli Kadir'i Türk bayrağına sararak suç işlediler!

“Kurtuluş Savaşı'nı keşke Yunan kazansaydı” diyen meczubun cenazesinde bir skandal yaşandı.
“Mustafa Kemal'e zerre kadar muhabbeti olan benim cenazeme gelmesin!” diye vasiyette bulunan Kadir Mısıroğlu'nun cenazesine katılan üst düzey AKP'lilerin (Meclis Başkanı, bakanlar, genel başkan yardımcıları filan) bunlardan da bahsetmiyorum. Çünkü onları dün yazmıştım…
Ankara büromuzdan Emin Özgönül kardeşim aradı:
“Ağabey, bir önemli durum daha var. Bu adamın cenazesi Türk bayrağına sarılarak kaldırıldı. Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Hikmet Sami Türk beyle görüştüm. Bu, Türk Bayrağı Kanunu'na kesinlikle aykırı!” dedi.
Gerçekten 2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu'na göre cenazeyi kaldıranlar suç işlemiş oluyorlar.
Kadir Mısıroğlu'nun tabutu, yasa ayaklar altına alınarak Türk bayrağına sarılıp kaldırıldı. Aslında Yunan bayrağı daha doğru olmaz mıydı?

TEBESSÜM

Çamur atma üstadı!

Çamur basan tarlayı, küreği kapıp kısa sürede temizleyen adama çiftlik sahibi yeni iş vermiş:
“Şurada 7 çuval patates var, bunları 7 saatte soyacaksın.”
Adam yine işe koyulmuş. Ne var ki, 7 saatte 7 çuval şöyle dursun, bir çuval patates bile soyamamış. Çiftlik sahibi şaşırmış:
“Sen dün, 70 dönümlük yerdeki çamurları 7 saatte attın, patatesleri niye soyamadın?”
“Efendim” diye açıklamış adam “Bendeniz bir zamanlar politikacılık yapmıştım. Onun için, çamur atmasını iyi bilirim Ama patates soymakla ilgim olmadı hiç.”

GÜNÜN SÖZÜ

Akılsız bir pehlivan ile akılsız bir siyasetçinin kıymeti harbiyesi yoktur!