Yayın çiçekleri

Okurlarımıza ilgimiz ve duyduğumuz saygı nedeniyle kendilerine yararlı olmak çabamızı içtenlikle sürdürüyoruz. Bu doğrultuda son günlerde bize gönderilen kitapları onların bilgisine sunmaya öncelik ve ağırlık veriyoruz. Yazarlarına ve yayıncılarına teşekkür edip kendilerini kutladığımızı belirtiyor, çalışmalarının ve çabalarının sürmesini diliyoruz.

– Siyasal Bilgiler Fakültesi önceki dekanlarından Prof. Dr. Ruşen KELEŞ'in 64'üncü yapıtı, İMGE Kitabevi yayını, Kayhan KAVAS'la yaptığı söyleşi “Başka Bir Aşk İstemez” adlı kitaptır. Sayın Keleş'in yaşam öyküsünü de ayrıntılı biçimde içeren yayın örnek bir çalışmadır.

 Ziraat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Burhan KAÇAR'ın “Sürdürülebilir Tarımda Mikro Besin Maddeleri” adlı yeni kitabı NOBEL Akademik Yayıncılık ürünü.

– Yazar Suzan Esler KAPSIZ'ın “ATATÜRK Parolası” ve “Pigmalyon” adlı yeni kitapları İLERİ Yayınları'nın en yenileri.

 Prof. Dr. Hikmet Sami TÜRK'ün (önceki adalet bakanlarımızdan) “Temel Yasa Anayasa” adlı yeni kitabı değerli bir başvuru ve öğreti kaynağı olarak Yetki Yayınları'nın ürünü.

– Ali KÜLEBİ'nin “Azak Kalesi'nden Prut'a ve MEZAMORTA Hüseyin Paşa” adlı kitabı BERKAN Yayınevi ürünü.

– TARİHÇİ Kitabevi'nin iki yeni yayını Sevim DABAĞ'ın “İstiklal Savaşı'nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç” adlı kitap ile Zeki SARIHAN'ın “1921 Maarif Kongresi” adlı incelemesi.

– Mustafa ÖNSEL'in “Ağacın Kurdu- TSK'da Şakirtlerin İşgali-Fetullah'ın Askerleri” adlı kitabının 31. baskısı GALEATİ Yayıncılık'tan.

 Mustafa GÖĞÜŞ'ün Altın Kalem Ödüllü “Bay Helmut'un İstanbul Macerası” adlı kitabı CİNİUS Yayınları ürünü. 

– Tanınmış iş adamlarımızdan M. Özdemir ALKAYA'nın “Hayat Hikayem” adlı nitelikli baskılı yaşam öyküsü kitabı özel yayını.

 Güray TATLIOĞLU'nun “Hitler, Öncesi – Sonrası” adlı kitabı SONÇAĞ Kültür Yayınları'nın ürünü.

– Tanınmış dil uzmanı Kemal ATEŞ'in “Kendi Diliyle Kavrulmak” adlı kitabı BİLGİ Yayınevi'nin yeni yayınlarından.

– P. Şükran Sabanuç, Mukadder Özgeç ve Ömer Özgeç'in hazırladığı “Güzel Günlerimiz Oldu-Sami Karaören” adlı kitap T. İş Bankası Kültür Yayınları'nın yenilerinden biri.

– Dr. Bülent KALAYCI'nın “Hadi Gel Anadolu'ya Geçelim- Mustafa Kemal ve Prenses Mevhibe Celalettin” adlı kitabı TOGAN Yayınları'nın ürünü.

 Emekli öğretmen- yazar Recai ŞEYHOĞLU'nun “Halamın Villası” adlı, 15 yazısını içeren kitabı FAVORİ Yayınları'nın ANLAT Serisi ürünü.

– Avukat – Yazar Adil GÜLVAHABOĞLU'nun “Edebiyat Kavşağı ve Özgür'e Mektuplar” adlı makale, deneme, eleştiri, konuşmalar kitabı PAYDA Yayınları'nın ürünü.

 Yüksek hemşire Arife ASLAN'ın “Ay Işığı” adını taşıyan ikinci kitabı şarkı sözleri ve şiirlerini içermekte olup özel yayınıdır.