Birçok havayolu firması Çin’e uçmama kararı aldı!

Çin'deki ölümcül Corona virüsü nedeniyle birçok havayolu firması ülkeye uçuşlarını askıya aldı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Korona Virüsü kaynaklı durumu ve son gelişmeleri ulusal ve uluslararası otoritelerle değerlendirmek için; Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine düzenlediğimiz seferlerimizi 9 Şubat’a kadar durduruyoruz" açıklaması yaptı.

Birçok havayolu firması Çin’e uçmama kararı aldı!

Çin’in Wuhan kentinden yayılan ve şimdiye kadar 8 bin kişiyi etkilediği, 171 kişiyi de öldürdüğü açıklanan virüs nedeniyle birçok ülke havayolu şirketi Çin’e uçuşlarını durdurdu.

Air France, Fas Havayolları, Kanada Havayolları, Hindistan Havayolları, Güney Koreli SEUL Havayolları, Tanzanya Havayolları, Amerikan Havayolları, Cathay Pasifik Havayolları, Delta Havayolları, Mısır Havayolları, Etiyopya Havayolları, Finlandiya Havayolları, İngiliz Havayolları, Endonzeyalı Lion Havayolları, Norveçli SAS Havayolları, ABD merkezli United Havayolları, Alman Lufhansa son olaraksa yine ABD merkezli Virgin Alantic Havayolları, Çin’e uçmama kararı aldı.

THY’DEN CORONA VİRÜSÜ KARARI

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 4 şehre uçuşların durdurulduğunu belirtti.

Üstün, şu ifadeleri kullandı:

* Korona Virüsü kaynaklı durumu ve son gelişmeleri ulusal ve uluslararası otoritelerle değerlendirmek için; Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine düzenlediğimiz seferlerimizi 9 Şubat'a kadar durduruyoruz.

* Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

DSÖ, Corona virüsü için uluslararası acil durum ilan etti İlginizi Çekebilir DSÖ, Corona virüsü için uluslararası acil durum ilan etti

 

Özge Özpirinçci'den THY'ye maske tepkisi! İlginizi Çekebilir Özge Özpirinçci'den THY'ye maske tepkisi!
ABD Çin Corona dizi Dünya Etiyopya Fas Finlandiya Haber Hindistan Kanada korona Mısır Özge Özpirinçci Sağlık sinema Tanzanya THY Türkiye