Sözcü Plus Giriş

Şoke eden iddia: 36 bin kişinin hayatı kurtulabilirdi!

Columbia Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırmada şoke eden bir iddia gündeme getirildi. Raporda yer alan iddialara göre, ABD, sosyal mesafe kuralını bir hafta önce uygulamaya başlasaydı 36 bin kişinin hayatı kurtulabilirdi. Araştırmanın başında bulunan Epidemiyolog Jeffrey Shaman "Bu çok büyük bir fark. Salgının yayılması sırasında erken harekete geçmenin kritik etkisi var" dedi.

22:01 -
Şoke eden iddia: 36 bin kişinin hayatı kurtulabilirdi!

İngiltere’de yayımlanan Guardian gazetesinin ABD muhabiri Kenya Evelyn, Columbia Üniversitesi’nden bilim insanlarının yeni bir araştırmasını aktardı.

Söz konusu araştırmaya göre ABD, sosyal mesafe kurallarını bir hafta erken uygulamaya başlasaydı 36 bin kişinin hayatı kurtulabilirdi.

“BU ÇOK BÜYÜK BİR FARK”

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, araştırmanın başında bulunan Epidemiyolog Jeffrey Shaman “Bu çok büyük bir fark. Salgının yayılması sırasında erken harekete geçmenin kritik etkisi var” dedi.

Trump yönetimi ise bu araştırmanın bulgularını reddetti.

BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜNDEN AÇIKLAMA

Washington Post’a konuşan Beyaz Saray Sözcüsü Judd Deere, “Hayat kurtaracak şey, Çin’in şeffaf olması ve Dünya Sağlık Örgütü’nün görevini yerine getirmesi olurdu” dedi.

İLGİLİ HABERBakan Koca açıkladı! İşte güncel corona verileri...Bakan Koca açıkladı! İşte güncel corona verileri...
Son güncelleme: 22:29 21.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more