Sözcü Plus Giriş

ABD Başkanlık Seçimi: Elizabeth Warren yarışmadan çekildiğini açıkladı!

ABD başkanlık yarışında Demokrat başkan aday adayları arasında yer alan Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren da seçim kampanyasını sona erdirme kararı aldı. Dün Demokrat aday adaylarından eski New York Belediye Başkanı ve milyarder iş adamı Michael Bloomberg de başkanlık yarışından çekildiğini açıklamıştı.

19:26 -
ABD Başkanlık Seçimi: Elizabeth Warren yarışmadan çekildiğini açıkladı!

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, 3 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan ABD Başkanlık seçimi öncesi bir yeni gelişme daha yaşandı.

Eski New York Belediye Başkanı ve milyarder Michael Bloomberg’ün ardından Demokrat başkan aday adayı Elizabeth Warren da seçim kampanyasını sona erdirme ve yarıştan çekilme kararı aldı.

Elizabeth Warren (FOTO: REUTERS)

Warren, 14 eyalette yapılan ve “Süper Salı” olarak adlandırılan ön seçimlerde kendi eyaleti Massachusetts’de üçüncü olmuş ve diğer eyaletlerde başarı elde edememişti.

Warren’ın yarıştan çekilmesiyle Demokrat başkan aday adaylarının sayısı 3’e düştü.

Eyaletlerdeki ön seçimlerde eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ön plana çıkarken, Biden’ı Vermort Senatörü Bernie Sanders ve Tulsi Gabbard izliyor.

İLGİLİ HABERABD Başkanlık seçimi öncesi kritik gelişme: Michael Bloomberg yarıştan çekildi!ABD Başkanlık seçimi öncesi kritik gelişme: Michael Bloomberg yarıştan çekildi! İLGİLİ HABERABD'de flaş gelişme: Bu duruma en çok Trump sevindiABD'de flaş gelişme: Bu duruma en çok Trump sevindi
Son güncelleme: 20:08 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more