Sözcü Plus Giriş

ABD ile Rusya arasındaki casusluk krizinde yeni gelişme!

ABD ile Rusya arasında casusluk savaşında yeni gelişme yaşandı. 17 yıldır Moskova'da bulunan ABD vatandaşı Paul Whelan için Rus savcılar, casusluk suçundan 18 yıl hapis cezası istedi.

17:26 -
ABD ile Rusya arasındaki casusluk krizinde yeni gelişme!

Eski ABD deniz subayı olan ve 2018 yılında Rusya'da üstünde gizli belge içeren USB ile gözaltına alınan Paul Whelan hakkında Rus savcılar kararını açıkladı.

Moskova'daki savcılar, 17 aydır tutuklu bulunan Whelan için casusluk suçlundan 18 yıl hapis istedi.

Eski ABD Deniz Subayı Paul Whelan, 2018 yılında Rusya'da gözaltına alınmıştı. Whelan'ın ‘gizli belgelerin bulunduğu' belirtilen bir USB bellek taşıdığı öne sürüldü.

Whelan, suçsuz olduğunu beyan etmiş ve avukatı Vladimir Zherebenkov ise son duruşmanın Haziran ayında gerçekleşeceğini ifade etmişti.

Öte yandan ABD Moskova Büyükelçisi’nin Whelan'ın duruşmasına katıldığı ancak mahkeme salonuna alınmadığı ifade edildi.

MOSKOVA’DA CASUSLUKTAN GÖZALTINA ALINMIŞTI

ABD vatandaşı Paul Whelan, 28 Aralık’ta Moskova’da bir casusluk eylemi yaptığı gerekçesiyle Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Whelan, mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Daha önce Moskova Şehir Mahkemesi, Whelan’ın 22 Mayıs’a kadar tutuklu kalmasına karar vermişti. (DHA)

 

İLGİLİ HABERRusya'da vaka sayısı 350 bini aştıRusya'da vaka sayısı 350 bini aştı İLGİLİ HABERABD'de polisi alarma geçiren otobüs sapığı: Bu adamı tanıyan varsa...ABD'de polisi alarma geçiren otobüs sapığı: Bu adamı tanıyan varsa...

 

Son güncelleme: 18:03 25.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more