ABD’de corona yasaklarını protestonun bilançosu çıkıyor: Yeni vakada rekor kırdılar

ABD'de corona virüsü kısıtlamalarının kaldırılması için protesto eylemlerinin düzenlendiği eyaletlerden Kentucky'de, en yüksek günlük vaka artışı kayıtlara geçti.

ABD’de corona yasaklarını protestonun bilançosu çıkıyor: Yeni vakada rekor kırdılar

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü kısa sürede dünya çapında bir krize dönüştü. 790 bin vaka ve 42 binin üzerinde ölümle salgının yeni merkezi haline gelen ABD’de ise akıl ve mantık sınırlarını zorlayan gösteriler düzenlenmeye başlandı.

Pek çok eyalette binlerce kişi sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak sokaklara çıktı. Virüs nedeniyle uygulanan kısıtlamaları protesto eden eylemciler, kapatılan işyeri ve okulların bir an önce açılmasını istedi.

2 BİN 960’A YÜKSELDİ

Gösterilerin düzenlendiği eyaletlerden Kentucky’de, eylemlerin yol açtığı sonuçları gösterebilecek veriler paylaşıldı. Buna göre gösterilerin ardından pazar günü eyalet genelinde en yüksek günlük yeni vaka artışı kayıtlara geçti.

Kentucky’deki eylemler objektiflere böyle yansıdı.

273 yeni tanı konulduğu açıklanırken, toplam sayı 2 bin 960 oldu.

‘SAVAŞIN ORTASINDAYIZ’

Yeni verilerin ardından açıklama yapan eyalet valisi Andy Beshear, “Virüsle mücadelede savaşın henüz ortasındayız. Şu an yaptığımız ve gelecekte atacağımız tüm adımlar birbirimizi korumak için” dedi.

Beshear düzenlenen gösterilerin yeni vakalara etkisini yakından araştırdıklarını ifade ederken, 273 kişiden 41’inin bakımevi hasta ve çalışanları olduğunu söyledi.

Corona virüsü sebebiyle sokağa çıkma yasağını protesto ettiler İlginizi Çekebilir Corona virüsü sebebiyle sokağa çıkma yasağını protesto ettiler

 

Eylemciler corona dinlemedi! Tarihi görüntü İlginizi Çekebilir Eylemciler corona dinlemedi! Tarihi görüntü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Başbakan Brezilya Çin Corona Dünya eylem İsrail pazar protesto Reuters
Loading...