Sözcü Plus Giriş

ABD'nin Alabama eyaletine bağlı Scottsboro şehrinde Jackson County Park marinası yandı. Yangın sonucu en az 8 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı.

Düzinelerce tekne ise yanarak sulara gömüldü. Yangından kurtulmak için suya atlayan bazı insanlar kurtarılırken, dalgıçlar halen suda olması muhtemel insanların kurtarılması için göreve çağrıldı.

Jackson County şef yardımcısı Rocky Harnen, “Çok sayıda insan kurtulmak için suya atladı ve kurtarıldı” dedi. Harnen ayrıca kurbanları aramanın son derece zor olduğuna dikkat çekti.

EN AZ 35 TEKNE HARAP OLDU

Çatı enkazın teknelerin üzerine düşmesiyle batan teknelerin içinde de insanlar olabileceğinden korkulduğunu sözlerine ekledi.

Scottsboro İtfaiye Şefi Gene Necklaus da Tennessee Nehri üzerinde bir yürüyüş yolu, tekne rampaları ve balıkçılık ile yüzme rıhtımları bulunan iskelenin tamamen yandığını açıkladı.

Yangının kıyıda bulunan bir elektrik kontağından çıktığını söyledi. Limanın yanmaya başlamasıyla bazı teknelerin hemen orada battığını diğerlerinin ise açıkta sulara gömüldüklerini ifade etti. Alevlerin en az 35 tekneyi harap ettiğini bildirdi. İHA

İLGİLİ HABERSon dakika... ABD'den vatandaşlarına Çin'e seyahat uyarısı!Son dakika... ABD'den vatandaşlarına Çin'e seyahat uyarısı!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more