Sözcü Plus Giriş

AB’den Türkiye’ye mülteci tepkisi: Kimse AB’ye şantaj yapamaz

AB'nin Göçten Sorumlu Komiseri Dimitris Avramopulos, Türkiye’nin göçmenlere sınırlarını açmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Avramopulos, “Kimse AB'ye şantaj yapamaz" dedi.

20:10 -
AB’den Türkiye’ye mülteci tepkisi: Kimse AB’ye şantaj yapamaz

Türkiye'nin İdlib'de 34 askerin şehit olmasının ardından aldığı sınırları açma kararı Avrupa'da panik yaratmaya devam ediyor.

AB’nin Göçten Sorumlu Komiseri Dimitris Avramopulos, Türkiye'nin göçmenlere sınırlarını açmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Avramopulos, “Kimse AB’ye şantaj yapamaz” ifadelerini kullandı.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas ise AB’nin bugün olduğu gibi test edildiğinde birlik olarak hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.

“ÇÖZÜM BU OLAMAZ”

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen de Türkiye’nin mültecilerin Avrupa’ya geçmesi için sınırlarını açma kararıyla ilgili yaptığı açıklamada “Zorlukların farkındayım ama çözüm bu olamaz” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Merkel'den Erdoğan'a mülteci yanıtı!Son dakika... Merkel'den Erdoğan'a mülteci yanıtı! İLGİLİ HABERSon dakika... AB'den Türkiye'nin sınır kararına tepki: Çözüm bu olamazSon dakika... AB'den Türkiye'nin sınır kararına tepki: Çözüm bu olamaz

 

Son güncelleme: 09:34 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more