Sözcü Plus Giriş

Afrin’de bombalı saldırı: 9 ölü, 43 yaralı

Suriye'nin Afrin ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıda 9 kişinin hayatını kaybettiği, 43 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Can ÇAPAR / Hatay
20:18 -

Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesinde, çarşı girişindeki Kawa Kavşağı’nın yakınlarında bomba yüklü araçla terör saldırısı düzenlendi.

Yetkililer, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 7’ye, yaralıların sayısının ise 40’a yükseldiğini açıklamıştı. Hatay Valiliği ise yaşamını yitiren kişilerin sayısının 9’a yaralananların sayısının da 43’e yükseldiğini duyurdu.

Afrin’de sık sık yaşanan terör saldırılarında birçok sivil hayatını kaybediyor. (Foto: İHA)

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Valilikten yapılan açıklamada “14 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 18.00 sıralarında Afrin Merkez Zeytindalı kavşağı (kavva kavşağı) üzerinde meydana gelen ve ilk belirlemede göre bombalı araç olduğu değerlendirilen patlama neticesinde; 9 sivil şahsın hayatını kaybettiği, 43 sivil şahsın ise çeşitli yerlerinden yaralandığı olayla ilgili araştırma ve kimlik tespitine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir” denildi.

İLGİLİ HABERAfrin'de patlama: Yaralılar varAfrin'de patlama: Yaralılar var İLGİLİ HABERAfrin'de bombalı saldırı!Afrin'de bombalı saldırı!
Son güncelleme: 23:48 14.09.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more