Almanya’nın suçlamalarını Rusya reddetti!

Rusya'dan 2015 yılında gerçekleşen ve Almanya’nın Federal Meclisi’ndeki elektronik postalarının Rusya tarafından ele geçirildiğine ilişkin iddialarına yanıt geldi. Moskova yönetimi, Berlin’den yapılan suçlamaları kabul etmediğini duyurdu.

Almanya’nın suçlamalarını Rusya reddetti!

“Scaramouche” kod adını kullanan Dimitri Sergeyeviç Badin adlı bilgisayar korsanının 2015’te Federal Meclisin bilgisayar sistemine saldırdığı, bu saldırıda Almanya Başbakanı Angela Merkel ve başka milletvekillerinin elektronik postlarından belgeler kopyaladığı ifade edilmişti.

Merkel’in bilgisayarından 16 GB’lik belge kopyalandığı, ele geçirilen e-postalarda 2012-2015 yıllarındaki yazışmaların bulunduğu belirtilmişti.

30 yaşındaki Rus bilgisayar korsanının ABD’deki önemli kurumlara da siber saldırı yaptığı ve bu nedenle Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) arananlar listesinde olduğu açıklanmıştı. Merkel’in Başbakanlıktaki yazışmalarının ise ele geçirilmediği bildirilmişti. (DHA)

Rusya'da Putin'i alarma geçiren sızıntı! OHAL ilan etti İlginizi Çekebilir Rusya'da Putin'i alarma geçiren sızıntı! OHAL ilan etti

Coronada sevindiren haberi vali verdi! '3 haftadır vaka görülmedi' İlginizi Çekebilir Coronada sevindiren haberi vali verdi! '3 haftadır vaka görülmedi'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Almanya Corona Edirne Moskova Putin Reuters Rusya saldırı
Loading...