AstraZeneca’nın aşıları Rusya’da da denenecek!

İlaç devi AstraZeneca, geliştirdiği Covid-19 aşısının klinik denemelerinin üçüncü aşamasının Rusya’da yürütülmesi için onay aldı.

AstraZeneca’nın aşıları Rusya’da da denenecek!

Rusya Sağlık Bakanlığı’nın klinik çalışmalarına ilişkin onay kayıtlarından elde edilen bilgiye göre, AstraZeneca şirketine, geliştirdiği Covid-19 aşısının klinik denemelerinin üçüncü aşamasını Rusya'da yürütmesi için onay verildiği belirtildi.

Bakanlığın klinik deney onay kayıtlarında, “Yetişkinlerde yeni tip corona virüsü enfeksiyonu Covid-19’u önlemek için vektör aşısı ChAdOx1 ile replike olmayan AZD1222 ilacının güvenliğini ve immünojenisitesini belirlemeye ilişkin açık faz III denemesi” ifadeleri yer aldı.

Sputnik’teki habere göre klinik deney onay kayıtlarında, klinik araştırmaların planlandığı tıbbi kuruluşlar listesinde aralarında Smorodintsev Grip Araştırmaları Enstitüsü ve St.Petersburg Pavlov Devlet Tıp Üniversitesi'nin de bulunduğu dört kuruluş yer alıyor.

DSÖ, salgının bitmesini umdukları zamanı açıkladı! İlginizi Çekebilir DSÖ, salgının bitmesini umdukları zamanı açıkladı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Dünya Grip Rusya Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...