Avrupa İlaç Kurumu’na siber saldırı! Corona aşısı verileri çalınmış olabilir

Avrupa Parlamentosu'na bağlı Avrupa İlaç Kurumu'na siber saldırı düzenlendiği duyuruldu. Saldırı sonucu corona virüsü (Covid-19) aşısına ilişkin verilerin çalınmış olabileceği belirtildi. Pfizer ve BioNTech ise Covid-19 aşısının belgelerine yasa dışı olarak erişildiğini açıkladı.

Avrupa İlaç Kurumu’na siber saldırı! Corona aşısı verileri çalınmış olabilir

Avrupa Parlamentosu’na bağlı Hollanda merkezli Avrupa İlaç Kurumu’na siber saldırı düzenlendiği açıklandı. Birkaç corona virüsü aşısı için onay verme aşamasında olan Avrupa İlaç Kurumu, siber saldırı sonucu aşılara ilişkin verilerin çalınmış olabileceğini duyurdu. Söz konusu saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

ABD’li ilaç üreticisi Pfizer ve Alman ortağı BioNTech, Avrupa İlaç Dairesi’ne (EMA) yapılan siber saldırıda, Covid-19 aşısının geliştirilmesiyle ilgili belgelere yasa dışı olarak erişildiğini açıkladı.

Daha önce Kuzey Kore, İran, Vietnam, Çin ve Rusya ile bağlantılı bilgisayar korsanları, virüs ve potansiyel tedavileri hakkında bilgi çalmaya çalışmakla suçlanmıştı. (DHA)

Sputnik V corona virüsü aşısı hakkında dikkat çeken 'alkol' uyarısı İlginizi Çekebilir Sputnik V corona virüsü aşısı hakkında dikkat çeken 'alkol' uyarısı 'Aşı reddi corona virüsünden daha ölümcül olabilir' İlginizi Çekebilir 'Aşı reddi corona virüsünden daha ölümcül olabilir' Aşı yapmak zorunlu mu? Yasağın kapsamı genişleyecek mi? Bakan Koca açıkladı İlginizi Çekebilir Aşı yapmak zorunlu mu? Yasağın kapsamı genişleyecek mi? Bakan Koca açıkladı
ABD Avrupa BioNTech Çin Çocuk Corona Eskişehir Hollanda İran Kore Kuzey Kore Osmangazi Rusya Sağlık Sağlık Bakanı saldırı söz Vietnam