Sözcü Plus Giriş

Avustralya’da Corona virüsü vaka sayısı 7’ye yükseldi!

Avustralya'da sağlık kontrolüne giren Çin vatandaşında Corona virüsü tespit edilmesiyle ülkede kaydedilen vaka sayısı 7'ye yükseldi.

19:08 -
Avustralya’da Corona virüsü vaka sayısı 7’ye yükseldi!

Çin’den yayılan ve dünyayı alarma geçiren Corona virüs vakası Avustralya’da da arttı. Queensland Eyaleti’nde ilk kez rastlanan virüsle birlikte Avustralya’da kaydedilen Corona virüs vaka sayısı 7’ye ulaştı.

Vaka, 44 yaşındaki hastanın tecrit altında tutulduğu Queensland’de bulunan sağlık merkezi tarafından doğrulandı.

Victoria eyaletinde 1 kişi Çin seyahati dönüşünden iki gün sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde hastanın Corona virüsü taşıdığı tespit edildi. Virüs taşıyan kişi ve ailesi karantina altına alındı.

İHA

KARANTİNA MERKEZİ KURULDU

Ülke genelinde tedbirler hat safhaya yükselirken Başbakan Scott Morrison açıklamalarda bulundu. Virüsün ortaya çıktığı Wuhan şehrinde bulunan Avustralyalıların tahliyeleri için çalışma başlattıklarını belirten Morrison, ayrıca turistik Noel Adasında karantina merkezi kurduklarını ifade etti.

Son vakalarla birlikte ülke genelinde kesinleşmiş 7 Corona virüsü tespit edilirken, 16 kişinin de virüs şüphesiyle karantina da tutulduğu belirtildi. (İHA)

İLGİLİ HABERCorona virüsünden sonra şimdi de Lassa ateşi salgını: 41 ölü!Corona virüsünden sonra şimdi de Lassa ateşi salgını: 41 ölü! İLGİLİ HABERCorona virüsü nedir? Çin'den yayılan korona virüsü hangi ülkelerde görüldü?Corona virüsü nedir? Çin'den yayılan korona virüsü hangi ülkelerde görüldü?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more