Avusturya 3 haftalık karantinaya giriyor

Avusturya’da corona virüsüne karşı verilen mücadele kapsamında 3 haftalık karantina yarın başlıyor.

Avusturya 3 haftalık karantinaya giriyor

Corona virüsü önlemleri kapsamında Avusturya'da yarından itibaren 3 haftalık karantina başlıyor. Yerel saatle 00.00'dan itibaren yürürlüğe girecek olan yeni önlemler, 6 Aralık yerel saatle 00.00'a kadar geçerli olacak.

Karantina boyunca market alışverişlerine ve işe gidenlere izin verilecek. Ülkenin farklı bölgelerinde karantinayla ilgili bilgilendirme anonsları yapıldığı öğrenildi. Yetkililer gerekli durumlar dışında vatandaşların evden çıkmamaları uyarısında bulundu.

Daha önce Başbakan Sebatian Kurz yaptığı açıklamada, marketler, eczaneler, tütün satan dükkanlar, bankalar ve postaneler dışındaki tüm işletmelerin kapalı olacağını söylemişti.

Kurz “Önümüzdeki haftalar için isteğim şu kimseyle tanışmayın! Her sosyal temas çok fazladır” ifadelerini kullanmıştı.Okullarda ise uzaktan eğitim verilecek. (İHA)

Avusturya'da büyük corona şoku! 'Sadece yaşama şansı olanları tedavi edeceğiz' İlginizi Çekebilir Avusturya'da büyük corona şoku! 'Sadece yaşama şansı olanları tedavi edeceğiz'

'Tütün kullanımı corona riskini 14 kat arttırıyor' İlginizi Çekebilir 'Tütün kullanımı corona riskini 14 kat arttırıyor'

Coronaya yakalanan doktor: Bu işin şakası yok! İlginizi Çekebilir Coronaya yakalanan doktor: Bu işin şakası yok!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Akciğer kanseri Avusturya Başbakan Corona doktor Manisa patlama Soma tam kapanma
Loading...