Sözcü Plus Giriş

Azerbaycan’da çatışmayı takip eden gazeteciler büyük tehlike atlattı!

Azerbaycan’da Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları geri almaya yönelik yürütülen operasyonda yerli ve yabancı basın mensupları havan topu tehlikesi atlattı. Yaşanan panik anları saniye saniye kaydedildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:25, 01/10/2020

Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgal ettiği topraklarını geri almak için yürüttüğü mücadele 5'inci gününde devam ediyor.

Öğlen saatlerinde bir grup gazeteci, sıcak bölgeye girmek için beklediği alanda tehlike atlattı. Yerli ve yabancı basın mensuplarından yaklaşık 30 kişilik grup, gelen havan sesinin ardından askerler tarafından sığınak ve korunaklı bölgelere geçilmesi konusunda uyarıldı. Yaşanan panik anları saniye saniye kaydedildi.

Korku dolu anları anlatan İHA Muhabiri Murat Delice, “Sıcak bölgede görüntü almak için bu alana gelmiştik. Alanda bir grup gazeteci vardı yerli ve yabancı basından. Beklerken bir füze sesi duyduk. Sesin ardından da koşmamız gerektiğini sığınak ve güvenlik bölgelere kaçmamız gerektiğini söylediler. Hakikaten zor şartlarda çalışıyoruz bunu da belgelemiş olduk” dedi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirAzerbaycan-Ermenistan gerilimi: Bütün gece devam etti: Ermeni ordusu sivilleri vurduAzerbaycan-Ermenistan gerilimi: Bütün gece devam etti: Ermeni ordusu sivilleri vurdu

İlginizi ÇekebilirAzerbaycan- Ermenistan gerilimi: Sınırdan askeri araç gönderiyorlar iddiasıAzerbaycan- Ermenistan gerilimi: Sınırdan askeri araç gönderiyorlar iddiası
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more