Sözcü Plus Giriş

Azerbaycan’da vaka sayısında rekor artış!

Azerbaycan'da corona virüsü (Covid-19) salgınında son 24 saatte 325 vaka tespit edildi. Ülkede bir günde tespit edilen vaka sayısı ilk kez 300'ü aştı.

Güncellenme: 19:48, 03/06/2020
Azerbaycan’da vaka sayısında rekor artış!

Azerbaycan Bakanlar Kuruluna bağlı Corona Virüsü Operasyon Karargahı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 325 kişide corona virüsü tespit edildiği ve 5 kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, 101 kişinin ise iyileşerek taburcu edildiği kaydedildi. Son verilerle birlikte ülkede, toplam vaka sayısı 6 bin 260'a yükselirken, hayatını kaybedenlerin sayısı 76’ya çıktı. Ülkede toplam 3 bin 665 kişi de virüsü yenerek taburcu oldu.

Öte yandan 3 bine yakın kişinin karantinada tutulduğu Azerbaycan’da bugüne kadar 320 bine yakın corona virüsü testi yapıldığı aktarıldı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirSürü bağışıklığı stratejisinin mimarından corona itirafı: Çok fazla insan öldü!Sürü bağışıklığı stratejisinin mimarından corona itirafı: Çok fazla insan öldü!

İlginizi ÇekebilirÜlke bu corona virüsü haritasını konuşuyor: Türkiye de listede yer alıyorÜlke bu corona virüsü haritasını konuşuyor: Türkiye de listede yer alıyor