Beklenen oldu: Putin’den Biden’a tebrik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3 Kasım'daki seçimlerin ardından dün gece Seçiciler Kurulu'nun oylarıyla resmen ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ı tebrik etti.

Beklenen oldu: Putin’den Biden’a tebrik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Seçiciler Kurulu’nun oylarıyla ABD Başkanı olarak seçilen Joe Biden’ı tebrik etti.

Kremlin tarafından yapılan açıklamada Putin’in Biden’ı tebrik ettiği kaydedilirken, Rus liderin, “Ben, ilişkiye geçmeye ve temasta olmaya hazırım” dedi.

3 Kasım’daki seçim sonuçlarının ardından Biden’ı tebrik etmeyen ve Seçiciler Kurulu’nun sonuçlarıyla resmi ve nihai kararı beklediğini söyleyen Putin’in açıklamasında, “Küresel güvenlik ve istikrar için çok özel bir sorumluluğu olan Rusya ve ABD’nin farklılıklarına rağmen Dünya’nın karşılaştığı birçok problem ve zorluğu çözmek için çalışacağına güveniyorum. Seçilmiş başkana başarılar diliyorum” dedi.

ABD Seçiciler Kurulu, Biden'ın ABD'nin 46'ıncı başkanı olduğunu resmen onayladı İlginizi Çekebilir ABD Seçiciler Kurulu, Biden'ın ABD'nin 46'ıncı başkanı olduğunu resmen onayladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...