Sözcü Plus Giriş

Bilim insanları uyardı: Kanser bulaşıcı olabilir!

Kanada İleri Araştırmalar Enstitüsü’nden (CIFAR) bir grup bilim insanı, onkolojik hastalıkların insandan insana bulaşabileceği görüşünü ortaya attı.

21:49 -
Bilim insanları uyardı: Kanser bulaşıcı olabilir!

Alman Focus dergisinin Kanadalı uzmanların ‘İnsanlar ve Mikrobiyom' adlı araştırma çalışmasına dayandırdığı haberde, onkolojik hastalıkların insandan insana bulaşabilme olasılığına dikkat çekildi.

Makaleye göre mikrobiyom, ciltte veya organlarda bulunan çok sayıda küçük bakterilerin oluşturduğu topluluklar olarak biliniyor.

Sputnik’te yer alan habere göre,  onkolojik hastalıkların insandan insana bulaşabileceğini savunan uzmanlar, vücudun mikroorganizmalar tarafından bu şekilde kolonileştirilmesinin obezite, kalp-damar hastalıkları, diyabet ve kanser gibi hastalıkların bulaşmasında rol oynayabileceğini düşünüyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ise söz konusu hastalıkların çevre etkenlerinden dolayı genetik olarak da insandan insana geçebileceğini düşünüyor. Örgüt uzmanları, kanserin bulaşıcı olabilme ihtimali ile ilgili savları ise reddediyor.

İLGİLİ HABERCorona virüsünden son haber! Belirti göstermeden bulaşıyorCorona virüsünden son haber! Belirti göstermeden bulaşıyor İLGİLİ HABERDünya alarmda! Çin'den korkutan açıklama! Corona virüsü nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir?Dünya alarmda! Çin'den korkutan açıklama! Corona virüsü nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir? İLGİLİ HABER'Corona ve benzeri virüslerden korunmak için bu önlemleri alın''Corona ve benzeri virüslerden korunmak için bu önlemleri alın'
Son güncelleme: 21:54 26.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more