Bir ülke daha Pfizer ve BioNTech’in corona aşısını onayladı

Pfizer/BioNTech tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşı ya bir ülkeden daha onay geldi. Kuveyt, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşının kullanımını onayladı.

Bir ülke daha Pfizer ve BioNTech’in corona aşısını onayladı

Kuveyt Sağlık Bakanlığı İlaç ve Gıda Kontrol İşleri Müsteşar Yardımcısı Abdullah Al-Badr yaptığı açıklamada, Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının onaylandığını duyurdu.

Badr, onaylama kararın teknik komitenin tüm verileri ve bilimsel raporları inceledikten sonra alındığını ifade etti. Badr, Sağlık Bakanlığı’nın aşının kullanımından sonra aşının güvenliği, etkinliği ve kalitesi ile ilgili bilgi ve verileri yerel ve uluslararası düzeyde takip etmeye ve vatandaşların güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaya devam edeceğini belirtti.

Öte yandan Kuveyt Sağlık Bakanlığı, ülkede son 24 saatte 174 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 146 bin 218'e yükseldiğini açıkladı. Bakanlık, virüs nedeniyle toplam 911 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı. (İHA)

Covid Avcısı Dr. Joseph Varon! 268 gündür izin yapmadan corona virüsü ile savaşıyor... İlginizi Çekebilir Covid Avcısı Dr. Joseph Varon! 268 gündür izin yapmadan corona virüsü ile savaşıyor...

Ünlü bilim insanı açıkladı: Corona virüsü aşısını olduktan 21 gün sonra İlginizi Çekebilir Ünlü bilim insanı açıkladı: Corona virüsü aşısını olduktan 21 gün sonra

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim bilim insanı BioNTech Corona Covid-19 doktor Kuveyt Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...